Prins Ron I van carnavalsvereniging "de Karklingels" uit Oostrum. JEUGDPRINSEBAL Zaoterdag 26 jannewarie Op een zeer druk bezocht prinsenbal is Ron Cornelissen uitgeroepen tot Prins Ron I.Voor het bekendmaken had Prins Hans I afscheid genomen van zijn onderdanen en bedankte hij iedereen voor zijn fantastische prinsenjaar. Prins Hans I werd als "aide Kei" traditioneel opgenomen in de A.A.P. (Aid Aostrumse Prinse). Hierna werd de zaal omgetoverd tot een waar draaiorgelfestijn. Presentator Bert stelde de 2 teams met teamcaptains Lizanne en Wil aan het publiek voor. De 2 teams gingen samen met de hele zaal een liedjeswedstrijd spelen. Elk team kon kiezen wat voor liedje er door het draaiorgel gespeeld moest worden en zij moesten dit dan samen met hun team gaan zingen. Elke keer als het liedje helemaal goed gezongen werd kregen ze een "pop" in het draaiorgel. Na een spannende wedstrijd had het team van Lizanne met 3 tegen 2 "poppen" een voorsprong op het team van Wil. Deze 5 "poppen" samen met Lizanne en Wil Rick was helaas verhinderd) vormen de nieuwe Oostrumse feestband Aacht vur Ellufü Tijdens de "comercialbreak" trad de band Aacht vur Elluf voor de eerste keer live op. Dit werd door de zaal met een daverend applaus begroet. Na het eerste schitterende optreden namen de bandleden hun plaats op het podium weer in voor de grote finale! Presentator Bert had als opdracht voor de 2 teams om de woorden van een Oostrums carnavalsliedje te noteren en terwijl hij de aanwijzingen gaf kwam uit het draaiorgel Ron Cornelissen te voorschijn als nieuwe Prins van Aostrum, Lull en de Boshuuze. Na zijn installatie kon Prins Ron I zijn dol enthousiaste onderdanen toespreken. Hij deed dat op geheel eigen wijze met afsluitend motto: Kom mit de bals nor binne en mit d'n optocht nor buute. Zörg dat ge mit aswoensdag op de vastelaovend kunt stuute. Tijdens de prinsendans werden Ron en Helga verrast door het optreden van een joekskapel die bestond uit collega's van het bedrijf waar Ron werkt. Na dit optreden konden Prins Ron I en Helga de vele felicitaties in ontvangst nemen. Carnavalsvereniging "de Karklingels" kan terugzien op een fantastisch Prinsenbal met medewerking van het orkest "de Puppies". Zaoterdag 26 jannewarie is alwer de laeste dag van de regierperiode van ózze jeugdprins Wietse I. Weej neme dan afscheid van jeugdprins Wietse, vorst Willem en nar Luuk. Dit alles got gebeure onder water!! Jaowél, ge laest ut goed. Want de vastelaovend stöt dit jaor ien ut taeken van de onderwaterwereld. Ok wel KLINGELLANTIS genoemd, mar dat was bekend neme weej an. Kaoste nog muujte is gespaard, mar op 26 jannewarie kriegde eindelek te zien wat dur allemól ien en roondtelum de Aostrumse Beek platsviend. Wie hét dat nou nog noeëits mit wille make. Daenk netulrlek wel an de zwemböks en de lieslaers. Want weej stón dur nie vur garant dat we ut druuëg halde. Ut aenigste wat we alvast kunne verklappe is dat dur wer en neej fabelachtig trio kumt. En as ge wilt wieëte wie dat werd kom dan op 26 jannewarie nor Klingellantis (zaal De Karklingel). Den aovend begint um 18.30 uur, waornao um ongevér 20.11 uur ut aftreejje zal platsviende en ongevér um 21.00 uur hope weej öllie d'n neeje jeugdprins te kunne vurstelle. De entree vur dizze aovend is twieë euro. Netuurlek kunde ok dit jaor wer raoje wie de neejje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze werd. Ok dit jaor hebbe weej, zoeëas geej op de volgende bladzijde ziet, wer en briefke mit tien name samengesteld, waorvan dur ieëne jeugdprins zal werre. Vur ós zeuj ut fijn zien as gillie op zaoterdag 26 jannewarie ut briefke iengevult klaor hét ligge. Ut raoje kost 0,50 euro per naam, en netuïrlek meugde ok alle name ankruuse. Weej komme op 26 jannewarie deez briefkes owerdag ophale, dus tot dan. De jeugdkamaval. a/«r?

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 9