dinsdag 9 juli 2002 dinsdag 3 september 2002 dinsdag 8 oktober 2002 dinsdag 12 november 2002 dinsdag 10 december 2002 5. Activiteiten in pand Stationsweg 120 (voormalig Muvero) Zoals u heeft kunnen lezen in de Peel en Maas, is de gemeente Venray voornemens om aan Dak- en Wandsystemen Venray BV, vergunning te verlenen voor de oprichting van een metaalbewerkings- en constructiebedrijf met spuitinrichting ten behoeve van de productie van dak- en wandsystemen aan de Stationsweg 120 te Oostrum. Met name de direct omwonenden maken zich ernstig zorgen over de veiligheids- en milieuaspecten die gepaard gaan met de eventuele vestiging van een dergelijk bedrijf. Het zijn met name die direct omwonenden die de alles verwoestende brand van het pand Stationsweg 124 nog vers op het netvlies hebben. Een informerend gesprek op het gemeentehuis heeft een afvaardiging van omwonenden en de dorpsraad niet in voldoende mate overtuiging gebracht over de veiligheids- en milieumaatregelen die met de voorgenomen afgifte van de vergunning verband houden. Dit heeft geresulteerd in een aantal bezwaarschriften. 6. Voorgenomen uitbreiding TBS-kliniek Dhr. Frederix die namens de dorpsraad in het omwonenden-comité zitting heeft, licht de actuele situatie toe. Bij brief van 4 december 2001, kenmerk SW/sb/851.2001 gericht aan de inwoners van Oostrum, geeft de directie van de Rooyse Wissel informatie over de geschiedenis, het resocialiseren en de verlofafdeling van het forensisch psychiatrisch instituut. Tevens wordt aangekondigd dat binnenkort in het gemeenschapshuis van Oostrum een informatieavond zal worden belegd. Het beleid van de huidige directie is er o.a. op gericht om een resocialisatieafdeling te creëren op het terrein van de Rooyse Wissel, maar buiten de hekken. Op deze afdeling kunnen zes patiënten, die van het Ministerie van Justitie het recht hebben verkregen om onbegeleid met verlof te gaan, oefenen met zelfstandig wonen. De vergadering is bezorgd over deze ontwikkelingen en vraagt zich af of resocialisatie in een kleine dorpskern met al zijn beperkingen wel zo'n verstandige keuze is. Resocialisatie betekent immers ook integratie. Het Kramers Nederlands woordenboek zegt over integreren: tot een geheel maken, in een geheel doen opgaan. Het is naar de mening van de vergadering zeer wel de vraag of integratie van de resocialiserende patiënt (mede) in de Oostrumse gemeenschap de meest voor de hand liggende oplossing is, nu blijkt dat die gemeenschap dermate klein van populatie is dat elke "vreemdeling" onmiddellijk zal opvallen. Dit houdt in dat de resocialiserende patiënt al bij voorbaat als zodanig zal worden herkend. Om zo iemand zonder vooroordelen te benaderen en/of op te nemen in de gemeenschap wordt op die manier bemoeilijkt. De vergadering vraagt zich af of en in hoeverre daarvoor draagvlak bestaat binnen de Oostrumse gemeenschap. In de voorbereidingen van de bouw van de Rooyse Wissel is een delegatie bestaande uit leden van het omwonenden-comité en de dorpsraad op excursie geweest in een andere TBS-kliniek. Over resocialisatie werd toentertijd verteld dat zelfs een plaats als Venray feitelijk nog te klein was om de resocialiserende patiënt in voldoende mate bescherming en anonimiteit te bieden. Het bevreemdt diezelfde afvaardiging dat die visie door de huidige directie van de Rooyse Wissel niet wordt gedeeld. Het verontrust de vergadering dat de huidige directie plannen heeft om de resocialisatieafdeling in Oostrum te vestigen. Die verontrusting wordt versterkt door de wetenschap dat in de onmiddellijke nabijheid van de te bouwen resocialisatieafdeling, sportvelden, een recreatiepark en een wandel- en fietsroute aanwezig zijn. De integratie of anders gezegd "de eerste stappen buiten" zullen ongetwijfeld op die locaties plaatsvinden. De vergadering kan zich niet aan het idee onttrekken dat daardoor verontrusting zal ontstaan bij (de ouders van) de sportende jeugd, de schoolgaande kinderen die gebruik maken van het fietspad over de Sparrendreef en de recreanten van het nabij gelegen park "De Witte Vennen". Op 11 december 2001 heeft de dorpsraad een brief ontvangen van B&W van de gemeente Venray, waarin uitleg wordt gegeven over de juridische status van de uitbreidingsplannen in het kader van de wetgeving op de ruimtelijke ordening. B&W stellen vervolgens vast, dat de eventuele bouw van de verlofafdeling (lees: resocialisatieafdeling) zowel past binnen de huidige als binnen de toekomstige bestemming en het toekomstige bebouwingspercentage. Een verzoek om medewerking zal volgens B&W dan ook niet kunnen worden geweigerd, ook al is in dit geval sprake van afwijking van de in het verleden daarover gemaakte afspraak.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3