KBO Oostrum, Harmonie Oostrum steekt zich in nieuwe uniformen Verleden en heden van het uniform van harmonie Sub Matris Tutela Oostrum Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum werd opgericht op 13 januari 1918. De contributie werd vastgesteld op 5 cent per week. Het eerste optreden was op 14 april 1918 toen de kinderen 's morgens om 6.30u werden afgehaald voor hun Plechtige Communie. Dit gebeurde nog niet in uniform want die had men nog niet. Er was wel een vaandel, dit werd in 1920 geschonken door de beschermheer Ant. Poels. Tot 18 januari 1927 was het korps een fanfare. Rector Berden betoogde dat harmoniemuziek beter zou voldoen bij de te houden processies. Een andere belangrijke reden bleek het ontbreken van voldoende bugle-blazers. Zo kreeg de gemeente Venray haar eerste harmonie. In 1960 werd er een tamboerkorps aan de muziekvereniging verbonden. Tijdens de vergadering van 6 mei 1959 stond de aanschaf van uniformen voor het eerste op de agenda. Toch duurde het nog tot 26 november 1963 voordat de uniformen gepresenteerd konden worden. Het uniformencomité bracht een bedrag van Hfl. 10.720,- bij elkaar. Hierdoor was het probleem van de uniformering in een klap opgelost. Het uniform werd geleverd door de firma Piza uit Eindhoven. Nu na bijna 40 jaar werden de koppen opnieuw bij elkaar gestoken want het uniform van 1963 is "versleten". Er is veel kleurverschil en ook de kwaliteit van de stof varieert. Kortom, het is geen uniform geheel meer. In al die jaren is er met de deskundige hulp van Mevr. Truus Derks en later Mevr. Tonnie Raedts het nodige verstel- en reparatiewerk verricht wat o.a. nodig was door de grote aantallen snelgroeiende jeugdleden. Gelukkig heeft de harmonie al die jaren een gezond financieel beleid gekend. Zo is elk jaar een bedrag gereserveerd voor nieuwe uniformen. Tevens zijn er aparte acties op touw gezet om extra geld in te zamelen: een pop in (oud) uniform met een collectebus; het inzamelen van muntgeld (invoering euro's). Daarnaast is een beroep gedaan op fondsen die subsidies geven voor dit soort doeleinden. Dit alles resulteerde in een goed gevulde "uniformenspaarpot" waardoor een nieuw gevormd uniformencomité aan de slag kon. Na veel wikken en wegen, en gesteund door een aantal uniformenshows, heeft het huidige uniformencomité besloten om de firma Ceeso uit Keijenborg een nieuw uniform te laten maken. Het resultaat mag er zijn. Tijdens het komende Nieuwjaarsconcert op 6 januari 2002 zal het nieuwe uniform 'officieel' maar op ludieke wijze gepresenteerd worden aan de Oostrumse gemeenschap. Een moment om als harmonie trots op te zijn. Het concert heeft dus een extra feestelijk tintje. Als het weer dat toelaat zal de harmonie en de drumband aansluitend een rondgang door het dorp maken in vol, en nieuw, ornaat. Wij nodigen dan ook iedereen uit om bij deze presentatie aanwezig te zijn. Deze vindt plaats in het Gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat en begint om 11.30u. Beste leden, Op zaterdag komt de Heer Bolhaar uit Venlo naar Oostrum om een geldbedrag uit te reiken voor onkosten aan de jeu de boules-baan. Hoe groot dit bedrag is kan ik u niet vertellen want dit weet ik ook niet. Om 14.00 uur zal dit bij de jeu de boules-baan gaan gebeuren. Graag zouden wij zien dat er dan ook leden van ons aanwezig zullen zijn. Denk aan de Kerstviering op woensdag 19 december a.s. Het bestuur.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 6