Werkgroep III: Mevr. L.Tromp-Brand voorzitter van de werkgroep Onderwijs, Sport,Sociale en Culturele zaken meldt het volgende: De jaarlijks terugkerende activiteiten rondom Sinterklaas en Kerstmis zullen met ingang van dit jaar vanuit een zelfstandige stichting worden uitgevoerd. De stichting die momenteel nog bestaat uit leden van de werkgroep zal zich profileren als het Decembercomité. De stichting draagt een eigen verantwoordelijkheid en opereert geheel zelfstandig. Nadere berichtgeving omtrent het Decembercomité leest u in het Oostrums Weekblad. Om ongeveer 22.30 uur sluit de voorzitter de vergadering. J.H.L.M. Christians Secretaris Sinterklaas op weg naar Oostrum (deel 2) Eindelijk was de clownspiet overeind gekrabbeld. 'Wat staat er dan toch in die brief, beste Piet', vroeg Sinterklaas en fronste zijn wenkbrauwen. 'Je lijkt er helemaal ondersteboven van te zijn'. 'Dat ben ik ook, Sinterklaas, het is gewoon niet te geloven wat de kinderen uit Oostrum in deze brief schrijven, ik kan het echt niet geloven, 'Ik hoop dat de kinderen uit Oostrum ons niets proberen wijs te maken, Sinterklaas', stamelde de clownspiet. 'Ongelooflijk'! 'Nou wordt het toch echt tijd datje me gaat vertellen wat er in die brief staat, beste Pietje', zei Sinterklaas een beetje ongeduldig. 'Weetje, beste, bovenste beste Sinterklaas, mooie en goede baas van het paleis, ik ga de brief helemaal voorlezen'. 'Lezen kan ik namelijk als de beste, ik lees al in avi 9', zei het clownspietje met een ondeugende lach op zijn gezicht. Daar komt ie. Beste sinterklaas en alle zwarte pieten in het paleis in Madrid, Wij schrijven jullie een brief omdat we heel leuk nieuws voor jullie hebben. Als jullie zondag 25 november met de trein naar Oostrum komen, dan gaan we voor een verrassing zorgen. Een super grote verrassing. Een verrassing, zo groot, dat we eigenlijk wel mogen spreken van een super super verrassing. Jullie snappen, Sinterklaas en alle Zwarte Pieten, dat we niet kunnen zeggen wat de verrassing zal zijn. Anders is het namelijk geen verrassing meer. Nou, wij hopen dat we jullie flink nieuwsgierig gemaakt hebben en dat jullie een goede reis met de boot zullen hebben en dat jullie het leuk zullen vinden om eerst 17 november in Maastricht aan te komen en dat jullie niet zeeziek zullen worden en dat er niemand in het water zal vallen. Nou, daaaag Sinterklaas en Zwarte Pieten en vooral Sjefke, tot dan, heeeeeeel veeel gro Boem, boem, dreun, dreun, klats, boem, boem, dreun, dreun! 'Het zal toch nietwaar zijn', bromde Sinterklaas. 'Het zal toch niet w Het was echter wel waar. Sinterklaas was nog niet uitgesproken ofde deur van de grootste en mooiste kamer van het paleis vloog open. Sinterklaas kon zijn ogen niet geloven. 'Sinterklaas, Sinterklaas', riepen Manolito en Don Diego, 'kijk eens waar wij op zitten'. 'Hoe hoog en hoe gevaarlijk'. Sinterklaas kon zijn ogen inderdaad niet geloven. Manolito en Don Diego zaten boven op de circusolifant Krulslurf en deze denderde de kamer binnen.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 9