sociaal klimaat De kern van Oostrum telt 20 verenigingen waar, vergeleken met de overige kernen, "slechts" 50% van de gemeenschap lid van is. Niettemin geeft bijna iedereen (99%) een voldoende tot goede waardering voor het sociale klimaat. woonklimaat Omdat er geen bouwgrond te koop is, beschouwen de bewoners van Oostrum verhuizen als onmogelijk. In Oostrum is 99% van mening dat er een goed woonklimaat is. In vergelijking met andere kernen haalt het de hoogste waardering. voorzieningenniveau In de afgelopen jaren is er niet veel veranderd op het gebied van voorzieningen. Toch is er minder openbaar vervoer en zijn de voorzieningen van bank en gemeenschapshuis achteruit gegaan. Het dorp wordt groter, maar men verwacht geen toename in de voorzieningen. De algemeen gemiddelde beoordeling van het voorzieningenniveau in Oostrum is ruim voldoende en steekt duidelijk af tegen het Venrayse gemiddelde. bestuurlijk klimaat Oostrum heeft een actieve dorpsraad. Er zijn regelmatig openbare vergaderingen, de informatievoorziening is regelmatig en goed, onder andere via het dorpsblad. Apart gewaardeerd wordt de inzet van de dorpsraad voor het asielzoekerscentrum. Ten aanzien van het gemeentelijk bestuur wordt gezegd dat burgers niet gehoord worden en worden te veel politieke missers geconstateerd. De algemene beoordeling van het bestuurlijk klimaat is voldoende. conclusie voor leefbaarheid Op één kern na (Ysselstein) wordt de leefbaarheid in Oostrum het hoogst gewaardeerd. De goede beoordeling is mede te danken aan de ruim voldoende beoordelingen van de andere dimensies, met name van het woonklimaat, het sociaal klimaat en het voorzieningenniveau. Tijdens de bespreking van het concept rapport is gebleken dat de meeste onderzoeksgegevens de steun konden dragen van de Oostrumse afvaardiging. Daar waar nodig geacht zijn kanttekeningen geplaatst. Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: Speelveld bij de Oude Watermolen De aanwezige zandberg is op de juiste hoogte gebracht. Wanneer het weer het toelaat zal het gras worden ingezaaid. Jeu de Boulesbaan De zandbak voor de nog aan te leggen Jeu de Boulesbaan is uitgegraven. Binnen afzienbare tijd zal de baan worden vervolmaakt. Ook zullen enkele zitbanken worden geplaatst. Bloembakken in Oostrum De bloembakken dienen geregeld van water te worden voorzien. Bij het Bolwerk en de Abri wordt dat door leden van de dorpsraad gedaan. Op het Dorpsplein en bij de Rabobank en Gemeenschapshuis is de heer G. Pelzer bereid gevonden dit te doen. Millenniumboom De millenniumboom welke staat op het pleintje nabij het Oostrums Bolwerk heeft de verplaatsing niet overleefd. Hij zal te zijner tijd worden vervangen door een nieuw exemplaar. Dorpsplein De dorpsraad heeft fl. 1.000.- ontvangen ten behoeve van het verfraaien van het dorpsplein. Wat er precies voor zal komen is nog onbekend. De dorpsraad heeft inmiddels in een interne vergadering besloten dat ook zij een donatie wil doen om er iets moois van te maken. Met de gemeente zal nog afstemming plaatsvinden of en in hoeverre de verfraaiing verplaatsbaar dient te zijn, bijvoorbeeld in verband met de kermis. Dorpsbewoners die ideeën hebben over een mogelijke verfraaiing kunnen hun idee aandragen bij de heer Vermeulen. (Tel. 586637)

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 9