6. Dorpsradenoverleg In de maand juli is in verband met de vakanties en het ontbreken aan belangrijke agendapunten het dorpsradenoverleg niet doorgegaan. De leden van het dorpsradenoverleg hebben op 30 juni jl per fiets een rondtour gemaakt door de diverse Venrayse kerkdorpen waar de laatste jaren projecten uit het dorpenfonds tot stand gekomen zijn. Met genoegen werd vastgesteld dat er mede door de eigen bijdrage in de vorm van zelfwerkzaamheid een aantal mooie projecten tot stand zijn gebracht. Voor Oostrum gold dat zeer zeker, vooral het speelterrein aan de Watermolen trok erg veel aandacht en waardering. De voorzitter vestigt de aandacht op projecten die aangemeld kunnen worden voor het dorpenfonds 2002. Een mogelijk project voor Oostrum zou kunnen zijn de herinrichting van de groenstrook aan de Mgr. Hanssenstraat in het verlengde van het Oostrums Bolwerk. De voorzitter geeft de werkgroep Openbare Werken in overweging om die plannen verder uit te werken zodat zij tijdig aangemeld kunnen worden voor het dorpenfonds 2002. 7. Evaluatie opening Rosmolen Op zaterdag 16 juni jl. hebben de gezamenlijke dorpsraden van Geijsteren en Oostrum een feestelijk tintje gegeven aan de opening van de gerestaureerde Rosmolen en de reconstructie van de Oostrumsche Beek. De officiële inwerkingstelling werd verricht door mr. B.J.M. baron van Voorst tot Voorst. Om de feestelijkheden compleet te maken was er een wandeltocht uitgezet en werd de molen in bedrijf gesteld door onze eigen Oostrumse molenaar Joop Hoex. Ook was er een fototentoonstelling te zien van historische foto's van Jan van de Putten. De wandelaars en andere aanwezigen werden getrakteerd op een pannenkoek met een glaasje wijn/fris. Terugkijkend kan vol trots worden geconcludeerd dat het een zeer geslaagde dag was met veel belangstelling. Een extra woord van dank richt de voorzitter aan alle vrijwilligers die een bijdrage hebben geleverd aan het welslagen van deze dag. 8. Gesprek Synthese karakterschets Oostrum Op donderdag 21 juni jl. heeft op initiatief van Synthese Onderneming voor Zorg en Welzijn een gesprek plaats gehad met vertegenwoordigers van Oostrumse verenigingen en een aantal leden van de dorpsraad. Het gesprek had tot doel om de karakterschets van Oostrum, welke is vervaardigd in het kader van het onderzoek naar de leefbaarheid van kernen en wijken in de gemeente Venray, te analyseren en bespreken. De karakterschets van Oostrum zoals die in het concept rapport ter bespreking is voorgelegd is onderstaand op hoofdlijnen samengevat; ruimtelijke schets De kern Oostrum bevat kenmerkende gebouwen zoals de katholieke kerk van Onze Lieve Vrouwe Geboorte, een basisschool en een gemeenschapshuis, een Wozoco op het dorpsplein, het NS-station, de boerderij 'Klein Spraeland', een watermolen, TBS-kliniek en niet te vergeten de eeuwige rookpluim" van de Nestlé-fabriek. Landschappelijk gezien wordt het dorpse karakter aangevuld met omliggende natuur, zoals het beekdal bij de Rosmolen, de Boshuizer- en Geysterse bossen, de Oostrumsche beek en de Witte Vennen. onderscheidend van andere kernen Onderscheidend van de andere kernen vindt men in Oostrum dat zij beschikken over een gezellige kem, met meer faciliteiten dan elders. Ook worden de aanwezigheid van omliggende natuur, de industrie en het NS-station als onderscheidende aspecten aangegeven. verbondenheid met de eigen kern De geografische gebondenheid met Oostrum bedraagt 70%. Met de gemeente is die relatie van de bewoners van Oostrum 22% en met de provincie 20%. Van de Venrayse kernen heeft Oostrum de hoogste c.q. sterkste relatie met Nederland, namelijk 41%. werkklimaat In Oostrum is 25% werkzaam in de dienstverlening en 17% in de industrie. Uit het leefbaarheidonderzoek (2001) blijkt ook het voorkomen van enige werkloosheid

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 7