Onderstaand zijn de afspraken en aandachtspunten die aanleiding geven tot het inzetten van bepaalde acties weergegeven; Vraag: Er zitten erg veel oneffenheden in de inritten waardoor er veel water in de kuilen blijft staan. Kunnen de inritten beter worden afgewerkt om wateroverlast te voorkomen? Bij het opnieuw maken van de inritten zal rekening worden gehouden met een dusdanige aanleg dat het water sneller na de zijkanten zal worden afgevoerd. Vraag: Is er rekening gehouden met de bodemgesteldheid? Er zijn grondmonsters genomen om de overtuiging en bevestiging te verkrijgen dat de bodem geen verontreiniging en/of (steen)puin bevat waardoor de werkzaamheden vertraging zouden kunnen oplopen. Vraag: Waarom wordt er geen fietspad aangelegd? De aanleg van een fietspad is niet voorzien in de huidige plannen. De riolering (en het trottoir) wordt betaald uit een geldstroom die alleen besteedt mag worden aan rioleringswerken. Voor de aanleg van een fietspad moet een ander budget worden aangesproken. Of er in de toekomst een fietspad zal worden aangelegd en dan nog noodzakelijk zal zijn zal mede afhangen van de inrichting van het bedrijventerrein De Hulst II. Vraag: Er staat langs de Stationsweg een lichtmast die voor de draaiende buschauffeurs als hinderlijk wordt ervaren. Valt hieraan wat te doen? Er zal bekeken worden of deze in het kader van de werkzaamheden een klein stukje kan worden verzet. Vraag: Er wordt erg veel zwerfvuil aangetroffen. Is het mogelijk een zogenaamde blikvangerte plaatsen? Deze vraag zal worden doorgespeeld aan de beheerder openbare ruimte binnen de gemeente Venray, De problematiek van zwerfvuil valt niet binnen het kader van deze werkzaamheden. Bak in gedeelte van het nieuwe bestemmingsplan: In het gedeelte van het nieuwe bestemmingsplan langs de Oostrumsebeek zal tussen de woningen welke direct grenzen aan de beek een ondergrondse bak worden aangelegd. De bak heeft dezelfde functie als de leiding aan de Stationsweg, het bergen/bufferen van rioolwater. De werkzaamheden zullen plaatsvinden na openbare aanbesteding doch voor de start van de woningbouw. De start van de werkzaamheden is voorzien in november 2001. De werkzaamheden zullen ongeveer 12 weken duren. 4. Notulen van de dorpsraadvergadering van 12 juni 2001 Met betrekking tot de notulen van de dorpsraadvergadering van 12 juni 2001 worden de navolgende opmerkingen geplaatst: Dhr. Moorrees meldt dat het proces rondom de privatisering van de Oude Watermolen loopt. Dhr. Moorrees mist in de notulen zijn vraag omtrent de (verplaatsing van de monumentale grafstenen van graven die op termijn zullen worden geruimd. Dhr. van Soest vraagt de aandacht voor het ontbreken van afdoende verlichting van de Sparrendreef naar het nieuwe clubgebouw van de gezamenlijke sportverenigingen. Afgesproken wordt dat namens de dorpsraad een brief zal worden gezonden aan de gemeente Venray en Maessen BV om te bewerkstelligen dat iemand zich (mede) verantwoordelijk voelt voor de veiligheid van de sporters en dientengevolge de financiële middelen beschikbaar wil stellen. Dhr. Vermeulen vraagt waar de vlaggenmasten en vlaggen zijn gebleven die door de dorpsraad ter beschikking zijn gesteld aan de feestcommissie van het nieuwe sportpark. De vraag kan staande de vergadering niet worden beantwoord. Navraag zal worden gedaan door dhr. Vermeulen. 5. Ingekomen stukken Mededelingen Een overzicht van ingekomen en uitgaande stukken voor mededeling in de vergadering wordt staande de vergadering uitgedeeld. De secretaris geeft een toelichting op de meest belangrijke ingekomen stukken. Mededelingen: De voorzitter vraagt de aandacht voor de ingekomen brief van de gezamenlijke sportverenigingen Oostrum, waarin enerzijds de oplevering en officiële opening van het sportpark wordt vermeld en anderzijds de commissie nieuwe sportpark wordt ontbonden. De commissie onder voorzitterschap van de heer van Soest en als secretaris de heer Arts spreekt in haar brief de dank uit aan allen die hebben bijgedragen bij de totstandkoming van dit geweldige sportpark waar Oostrum met recht trots op mag zijn. De voorzitter de heer Holtackers bedankt op zijn beurt de heren van Soest en Arts voor hun geweldige inzet voor dit project. Het laatste woord is aan de heer van Soest, die benadrukt dat hoewel het sportpark al officieel is geopend en de commissie thans is ontbonden, nog een aantal zaken lopende zijn. Het betreft met name de aanleg van verlichting vanaf de Sparrendreef naar het verenigingsgebouw en de aanleg van een fietsenstalling. De gezamenlijke verenigingen zijn zelf verantwoordelijk voor de verdere afwikkeling van deze zaken.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 5