Toelichting door Gemeente Venray t.a.v. de geplande werkzaamheden Aanleg randvoorziening Stationsweg (Nabij NS Station) Alvorens het woord te geven aan de heer Sander Lubberhuizen van de gemeente Venray, memoreert de voorzitter nog even het in 1999 afgelegde werkbezoek van B&W aan Oostrum waarbij de problematiek van de riolering aan de Stationsweg al is aangekaart. Tevens is toentertijd als gesproken over het doortrekken van het trottoir vanaf het pand nr. 140 t/m nummer 154 aansluitend op de Henri Dunantstraat. Ook de aanleg van een fietspad is tijdens dat bezoek aan de orde gesteld hetgeen de volledige instemming verkreeg van B&W. Ter ondersteuning van de gemeentelijke instemming werd nog door wethouder Driessen bevestigd dat dit punt in het verkeersveiligheidsplan onder categorie A zou vallen. Ook vanuit verkeersveiligheidsaspecten werd de aanleg van een fietspad noodzakelijk geacht. De voorzitter betreurt dat in de aanleg van een fietspad in de thans ter tafel liggende plannen niet is voorzien. Aansluitend geeft hij het woord aan de heer Lubberhuizen. De heer Lubberhuizen geeft duidelijk en zakelijk weer hetgeen de gemeente thans voor ogen heeft. De uitleg wordt opgedeeld in twee items, te weten de aanleg van een bergingsleiding in een gedeelte van de Stationsweg en de aanleg van een zogenaamde bak in een gedeelte van het nieuwe bestemmingsplan. Beide items worden nader toegelicht; Rioolleiding in een gedeelte van de stationsweg: - Om de belanghebbenden zo goed en volledig mogelijk te informeren, hebben de bewoners van de belendende percelen aan de Stationsweg, waar rioleringswerkzaamheden zullen plaatsvinden, een schriftelijk uitnodiging gehad van de gemeente om deze openbare vergadering en toelichting door de gemeente bij te wonen; - Overeenkomstig het Gemeentelijke Rioleringsplan (GRP) dienen er in Oostrum twee randvoorzieningen te worden gerealiseerd (BP Oostrum, Stationsweg). De randvoorzieningen hebben als doel het aantal overstorten van rioolwater op het oppervlaktewater tijdens regenbuien te beperken. - Aan de hand van een boomtechnisch onderzoek is besloten de esdoorns welke parallel aan de Stationsweg staan en die een matige tot slechte staat verkerende te verwijderen. Hiermee wordt verzekerd dat de in het plan aanwezige gezonde berken en eiken kunnen worden gehandhaafd en er ruimte ontstaat om een nieuwe rioolleiding aan te kunnen leggen. In de toekomst kan door het bijplanten van bomen de oude laanstructuur zo mogelijk worden hersteld. - Het bestaande riool zal gedeeltelijk worden verwijderd en worden vervangen door de bergbezinkleiding met een diameter van 1250cm. Naast deze leiding zal er een nieuw riool worden aangelegd voor het afvoeren van het vuilwater van de aanliggende percelen. Ook wordt er voorzien in de aanleg van een trottoir langs de Stationsweg en zullen de inritten in oude staat worden teruggebracht. De aansluiting van de inritten op de Stationsweg zal geschieden middels een inritconstructie. - Zowel het ontwerp als het bestek voor het uitvoeren van de werkzaamheden zijn klaar. Aanbesteding aan een aannemer dient evenwel nog te geschieden. De voorziene start van de werkzaamheden is medio oktober 2001. De tijdsduur voor uitvoering van de werkzaamheden is circa vier weken. De groenvoorziening (gras en bomen) zal op een later tijdstip plaatsvinden. Wellicht niet eerder dan in het voorjaar van 2002 vanwege het feit dat de groenvoorziening op de Stationsweg in een groter totaalplan moet worden opgenomen; - Ten aanzien van de uit te voeren werkzaamheden wordt de medewerking van de bewoners gevraagd. Het betreft dan met name het (tijdelijk niet) parkeren van auto's en het (tijdelijk niet) kunnen gebruiken van de inrit. Tijdens de voorlichtingsavond blijkt dat daar waar de huisaansluitingen worden vervangen, deze vervanging plaatsvindt tot aan de perceelsgrens van de woningen. Eventuele verdere vervanging tot aan de huisaansluiting is voor kosten van de bewoners. - Gedurende de werkzaamheden worden afspraken gemaakt met de bewoners met betrekking tot het ophalen van het huisvuil; - Kort voor de start van de werkzaamheden zullen de bewoners van de belendende percelen een zogenaamde bewonersbrief ontvangen waarin de op dat moment meest actuele informatie zal zijn opgenomen. Belangrijk daarbij is dat ook het telefoonnummer van de toezichthouder en/of uitvoerder opgenomen zal worden zodat de communicatie tussen aannemer en bewoners optimaal zal kunnen zijn. Na een korte onderbreking wordt eenieder in de gelegenheid gesteld om zich persoonlijk de situatie op tekening in ogenschouw te nemen en wordt de gelegenheid geboden tot het stellen van vragen.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3