Bloembakken in Oostrum De bloembakken dienen geregeld van water te worden voorzien. Bij het Bolwerk en de Abri wordt dat door leden van de dorpsraad gedaan. Op het Dorpsplein en bij de Rabobank en Gemeenschapshuis is de heer G. Pelzer bereid gevonden dit te doen. Verkeersonveiligheid Vlasakker u De werkgroep heeft vernomen dat aanwonenden van de Vlasakker hun zorg hebben uitgesproken over de veiligheid bij het oversteken van de (schoolgaande) kinderen nabij het grasveld. Doordat ouders die hun kinderen van school komen ophalen, hun auto's parkeren voor de oversteek, kunnen de kinderen niet anders dan tussen de geparkeerde auto's door, de oversteek maken. Nogmaals wordt de aandacht gevraagd voor deze verkeersonveilige situatie. De oplossing hiervoor lijkt voor een niet onbelangrijk deel te liggen bij de ouders zelf, die door de wijze van parkeren de onveiligheid in de hand werken. Speelterrein Watermolen uw*. Volgens afspraak is de gemeente begonnen met de grondwerkzaamheden. Spoedig zullen de twee nieuwe speeltoestellen worden geplaatst. Plaatsing zal geschieden door leden van de dorpsraad. Dankzij een gulle gever kan ook nog een evenwichtsbalk worden geplaatst. Verder komen er zo spoedig mogelijk twee nieuwe basketbal borden en zal het houten prieeltje worden gerestaureerd en geverfd. In de hoop dat alle kinderen van klein tot groot er nog vele jaren plezier van mogen hebben. Aanleg Jeu de Boulesbaan De gemeente heeft inmiddels het advies gegeven de Jeu de Boulesbaan te situeren op het terrein bij de watermolen aan de kant van de Gildestraat. De gemeente zal zorgdragen voor het uitgraven van de Jeu de Boulesbaan. De verdere aanleg en financiering van de baan is voor rekening van de Oostrumse gemeenschap. De dorpsraad zal voor aanleg en financiering zorgdragen. Werkgroep III: Mevr. L. Tromp-Brand voorzitter van de werkgroep Onderwijs, Sport, Sociale en Culturele zaken meldt het volgende: Opening Rosmolen Is agendapunt dus behoeft hier geen nadere toelichting Oprichting Sinterklaas commissie De oprichting van een Sinterklaas commissie die geheel zelfstandig en los van de dorpsraad zal opereren is in volle gang. In een besloten vergadering van de dorpsraad is hierover uitvoerig gesproken. 4 De werkgroep III onder wiens verantwoordelijkheid de organisatie van het Sinterklaasfeest is neergelegd, is op 26 april bijeen geweest ter voorbespreking op de eerder genoemde besloten vergadering. De bedoeling van de werkgroep III is om de organisatie van het Sinterklaasfeest en de surprises tijdens Kerst in eigen beheer - en daarmee niet langer onder de verantwoordelijkheid van de dorpsraad - te organiseren. Daartoe heeft de werkgroep aan de dorpsraad verzocht om het positief saldo uit voorgaande jaren te mogen overhevelen naar de nieuw te vormen commissie. De voltallige werkgroep III met uitzondering van dhr Derks zal in aanvang zitting nemen in de nieuw te vormen commissie. Daarnaast zijn een aantal potentiële kandidaten vrijwilligers genoemd die nog dienen te worden benaderd. De Sinterklaasuitrusting (baard en kleding) wordt door de dorpsraad overgedragen aan de Sinterklaas-commissie. De voorzitter wenst de nieuw te vormen commissie veel succes toe. Werkgroep IV: Dhr. Holtackers, lid van de werkgroep Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening, Grondbeheer en Milieu, meldt het volgende: Er is weinig ander nieuws dan te melden dat het nieuwe uitbreidingsplan in Oostrum uiterlijk op 1 juli a s. bouwrijp moet zijn. Er ontstaat nog een kleine discussie in de vergadering omtrent het al dan niet bestaan van een voorontwerp bestemmingsplan Oostrum hetwelk tot 12 april jl. ter inzage op de gemeente zou hebben gelegen. Het komt de voorzitter vreemd voor indien zulks het geval zou zijn, daar hij op geen enkele manier wetenschap heeft over dat vermeende voorontwerp. Een en ander zal worden nagevraagd op de gemeente.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 5