Het tweede segment wordt gevormd door het zogenoemde middengebied. Dit segment zal met name worden gevuld door bedrijven zoals momenteel aanwezig op Smakterheide en Keizersveld. Het derde segment grenst aan de Sationsweg/Oirloseweg. Dat segment is vooralsnog bedoeld voor de bouw van kantoren. Indien daarvoor onvoldoende belangstelling zal bestaan is er ook nog een mogelijkheid van verdere invulling zoals in segment 2 het geval is (industrieterrein). Ook is het mogelijk dat op De Hulst II een benzinestation wordt gevestigd, doch enkel indien dat het resultaat is van een (gedwongen) verplaatsingsgeval vanuit Venray. Bijvoorbeeld indien een tankstation zou moeten wijken voor woningbouw. Het grondgebied van De Hulst II is bijna volledig in handen van de gemeente. De voorzitter vraagt nog aandacht voor een goede ontsluiting van al het (vracht)verkeer dat de aanleg en exploitatie van De Hulst II met zich zal brengen. Dhr. Houba geeft aan dat de bouwtijd van een groot deel van De Hulst II toch tenminste gesteld moet worden op één jaar. Eerst daarna, te denken valt aan eind 2002, zal ook de rotonde klaar moeten die voor een rechtstreekse aansluiting met de Deurneseweg moet zorgen. 9. Bestemmingsplan ten zuiden van de Deurneseweg tussen Oirlo en Oostrum Het bestemmingsplan ten zuiden van de Deurneseweg tussen Oirlo en Oostrum wordt nader toegelicht door dhr Houba. Het terrein is in de volksmond beter bekend onder de naam De Blakt. Provinciaal is vastgelegd waar de (toekomstige) bedrijventerreinen dienen te worden gesitueerd. Voor Venray zijn de gemengde bedrijventerreinen nadrukkelijk in beeld. Vanuit het provinciaal plan dienen tot 2015 voor Venray 70 hectare netto beschikbaar te zijn. De gemeente is op basis van die wetenschap op zoek gegaan naar terreinen die voldoen aan de planningsbehoefte tot 2015. In dat kader is ook het terrein De Blakt in beeld gekomen waarvoor door de gemeente het voorkeursrecht is geplaatst om speculatie te voorkomen. De scheidingsweg wordt gevormd door de Hulstweg. Ontsluiting van De Blakt zal in de toekomst plaatsvinden via de Henri Dunantstraat en nabij de spoorwegovergang. Het bestemmingsplan moet in 2003 zijn afgerond. Uitgifte van de grond kan op een later moment geschieden, uiteraard is dat afhankelijk van de behoefte. Nadere bestudering leert de voorzitter dat het geplande industrieterrein De Blakt volledig op Oirloos grondgebied ligt. Wethouder Heidens licht toe dat het huidige natuurgebied rondom de Oostrumse beek in stand zal blijven. 10. Rondvraag en sluiting Dhr. Kessels vraagt zich af hoe het mogelijk is dat de projectmatig te bouwen woningen in het nieuwe bestemmingsplan naar verluidt voorzien worden van een plat dak, terwijl dat voor de particuliere woningbouw aan de overkant van de straat niet is toegestaan. Wethouder Driessen zegt toe te zullen nagaan waarom een dergelijk beleid wordt aangehangen. Dhr. Pluk vraagt zich af wat het beleid is rondom de zogenoemde 30km zone in woonkernen en hoe het handhavingsbeleid van de politie daarop is gericht. De navolgende toelichting wordt gegeven: Het ministerie van Verkeer en Waterstaat stelt dat op termijn in alle woonkernen en woonwijken een 30km zone moet worden ingesteld. Handhaving van de snelheidslimiet is een zaak van de politie. Maar het moge duidelijk zijn dat daar waar 30km de maximum snelheid is, bij controle ook vanaf 30km wordt gerekend. De gemeente heeft periodiek overleg met de politie over handhaving van de snelheidslimieten. Dhr. Vermeulen vraagt vervolgens hoe het in die optiek mogelijk is dat nabij de Nestlé en Frans Maas ook een 30km begrenzing is ingesteld, terwijl daar geen sprake is van een woonkern of woonwijk. Dhr. Driessen neemt dat op met de verkeersdeskundige. Om ongeveer 10.00 uur wordt de vergadering door de voorzitter op hoofdlijnen samengevat en de aanwezigen bedankt voor hun komst en inbreng in deze bijzondere openbare vergadering. De voorzitter concludeert dat sprake is geweest van een constructief overleg met inhoudelijk resultaat. Dhr. Driessen krijgt het laatste woord en meldt nog dat de speeltoestellen voor het speelterrein aan de Watermolenstraat in de week van 11 juni geplaatst zullen worden. Als laatste heeft Dhr. Driessen nog een cheque ter waarde van fl. 500.- voor de dorpsraad Oostrum. Hij spreekt zijn waardering uit over de inzet van de dorpsraad en de manier van open communicatie zoals die door de dorpsraad wordt gevoerd. J.H.L.M. Christians, secretaris dorpsraad Oostrum. Overzicht van resterende vragen; Wat is de reden voor het uitstel tot 1 juli a.s. voor de bouwstart in het nieuwe bestemmingsplan

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 7