Enkele jaren geleden is de autochtoniteit door de gemeente Venray wederom ingesteld. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan de loco-burgemeester Driessen, die in zijn openingswoord de rondgang door Oostrum memoreert en daarbij Oostrum complimenteert met het feit dat het kerkdorp beschikt over twee dorpspleinen. Omtrent het onverharde gedeelte van de van Broekhuizenstraat laat dhr Driessen de aanwezigen nog even in spanning. Dat is immers een agendapunt voor vanavond. Dhr. Driessen verontschuldigt eveneens de afwezigheid van burgemeester Waals, maar refereert hiervoor naar de persoonlijke omstandigheden die daartoe een doorslaggevende rol spelen. Met betrekking tot het krantenartikel over het autochtoniteitsbeginsel zegt dhr Driessen dat de woorden van burgemeester Waals zoals die in de krant zijn opgenomen niet in overeenstemming zijn met het beeld en beleid zoals dat momenteel door B&W is vastgesteld. Met andere woorden omtrent het autochtoniteitsbeginsel is er momenteel geen ander standpunt dan tot dusver bekend is en wordt uitgevoerd. Nadat dhr Driessen de afvaardiging van de gemeente Venray aan de vergadering heeft voorgesteld kan de vergadering worden voortgezet. Agenda De agenda voor deze avond is als volgt; 1Opening door de voorzitter 2. Presentatie toekomstvisie Oostrum 3. Bestemmingsplan woningbouw (actuele situatie en toekomstvisie) 4. Ontwikkelingen rondom De Witte Vennen (Witte Vennenweg - Sparrendreef) 5. Verharding weg voor een gedeelte van de van Broekhuizenstraat i.c.m. riolering 6. Parkeergelegenheid bij NS-station 7. Doortrekken van trottoir en fietspad vanaf Stationsweg pand nr. 140 aansluitend op Henri Dunantstraat 8. Invulling industrieterrein De Hulst II (actuele situatie en toekomstvisie) 9. Bestemmingsplan ten zuiden van de Deurneseweg tussen Oirlo en Oostrum 10. Rondvraag en sluiting 2. Presentatie toekomstvisie Oostrum Dhr. Houba licht toe dat hij met vreugde heeft geconstateerd dat in Oostrum, zowel in het (recente) verleden als in de nabije toekomst, nogal wat activiteiten zijn of zullen worden uitgevoerd. Oostrum timmert letterlijk en figuurlijk aan de weg. Venray vormt tezamen met Oostrum en Leunen het stedelijk gebied. Het structuurplan Oostrum, waarin opgenomen de woningbouw, wordt nader toegelicht. 3. Bestemmingsplan woningbouw (actuele situatie en toekomstvisie) Ook dit agendapunt wordt door dhr Houba van commentaar voorzien. Het uitbreidingsplan voorziet in de bouw van ongeveer 70 woningen die gefaseerd gebouwd zullen worden en tot 2006 voorzien in de woningbouw in Oostrum. De voorzitter benadrukt het belang en de wens van de inwoners van Oostrum om bij de toewijzing van woningen in de tweede fase meer de nadruk te leggen op de mogelijkheid tot particuliere bouw in plaats van projectmatige bouw. Daarnaast is het de voorzitter bekend geworden dat de start van de woningbouw in de huidige eerste fase is opgeschort tot 1 juli a.s. De reden hiervoor zou zijn gelegen in het feit dat de grond te nat zou zijn voor bewerking. Dat wordt door de voorzitter sterk in twijfel getrokken. Dhr. Houba is niet op de hoogte van de opschorting van de bouwstad en belooft na te zullen gaan wat de reden daarvoor is. 4. Ontwikkelingen rondom De Witte Vennen (Witte Vennenweg - Sparrendreef) Dhr. Houba neemt ook dit agendapunt voor zijn rekening. Er ligt momenteel een padiculier concept rondom de ruimtelijke ontwikkeling van de Sparrendreef en Witte Vennen. Het conceptplan is enkel te zien als een mogelijke ontwikkelingsrichting, waarover overigens nog geen enkel besluit is genomen. Op basis van het thans voorliggende conceptplan zou het gebied Sparrendreef - Witte Vennen een bestemming kunnen krijgen voor kleine bedrijven waarbij de gedachten uitgaan naar een combinatie van wonen en werken. De verdere ontwikkeling en haalbaarheid van het conceptplan is afhankelijk van de marktontwikkeling en de facilitering door de gemeente. Met genoegen memoreed dhr Houba de naderende voltooiing van het nieuwe spodpark. 5. Verharding weg voor een gedeelte van de van Broekhuizenstraat i.c.m. riolering De verharding van een gedeelte van de van Broekhuizenstraat is eerder op de avond onderwerp geweest tijdens de rondgang door Oostrum. De delegatie heeft zich er persoonlijk van oveduigd dat de thans aanwezige situatie in feite niet langer houdbaar is. Dhr. Willems, zelf wonende aan het onverharde gedeelte van de van Broekhuizenstraat, heeft namens de bewoners om aandacht gevraagd voor het

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3