DORPSRAAD en WERKCOMITÉ - OOSTRUM Voorrang fietsers van rechts De dorpsraad Oostrum heeft van de gemeente Venray een brief ontvangen waarin informatie wordt gegeven over een aantal veranderingen die in de gemeente Venray ingevoerd worden in verband met een nieuwe landelijke voorrangsregeling voor fietsers van rechts. De gemeente heeft een onderzoek uitgevoerd naar de knelpunten en bijbehorende oplossingen op het huidige wegennet van de gemeente Venray. Onderstaand leest u een korte samenvatting uit die brief en het rapport. Per 1 mei 2001 moeten bestuurders voorrang verlenen aan (brom)fietsers die van rechts komen. Behalve aan (brom)fietsers moeten zij ook voorrang verlenen aan snorfietsers, bestuurders van invalidenvoertuigen, geleiders van rij- en trekdieren of vee en ruiters. Deze nieuwe landelijke verkeersregel geldt alleen op gelijkwaardige kruisingen. Dus op kruisingen met voorrangsmaatregelen als voorrangsborden, haaientanden of inritconstructies blijven de regels zoals ze zijn. In Oostrum komt op verschillende kruisingen allureverschil voor. Allureverschil is verschil in de verharding van het wegdek, bijvoorbeeld een geasfalteerde weg en een klinkerweg. Alle aansluitingen op de geasfalteerde Randenrade zijn met klinkers bestraat. De gemeente zal naar verwachting op die aansluitingen druppelmarkering aanbrengen. De aansluitingen van de Van Broekhuizenstraat en de Geeststraat op de Geijsterseweg leveren tevens allureverschil op. Ook op die kruisingen zal naar verwachting druppelmarkering worden aangebracht. De aansluiting van de Meijerlaan op de Mgr. Hanssenstraat is in de huidige situatie gelijkwaardig. Het zicht op deze aansluiting is vanwege de aanwezige bomen slecht. Het verschil in functie van beide wegen volgens de wegcategorisering, rechtvaardigt het instellen van een voorrangsmaatregel. Vanaf 9 april wordt begonnen met het uitvoeren van de maatregelen (afhankelijk van de weersomstandigheden), zodat deze in ieder geval voor 1 mei 2001 gerealiseerd zijn.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 5