Agenda 2001 KBO: De KBO kan geen gebruik maken van de Watermolen daar het onmogelijk is om een biljart permanent te laten staan in de grote ruimte waarin op vrijdagavond de jeugdsoos wordt gehouden. Een en ander is reeds besproken met het bestuur van de KBO. Werkgroep IV: Dhr. Holtackers lid van de werkgroep Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening, Grondbeheer en Milieu meldt het volgende: De bouw van de woningen in het nieuwe bestemmingsplan te Oostrum zal door de maatregel van GS een vertraging oplopen van tenminste 3 tot 4 maanden; Dhr. Martin Frederix geeft te kennen dat hij het voorzitterschap van de werkgroep, waarvoor hij eerder door de voorzitter was benaderd, om persoonlijke redenen niet op zich kan nemen. Oostrums Weekblad nieuwe stijl. Nu de eerste uitgave van het Oostrums Weekblad nieuwe stijl het daglicht heeft gezien, zijn ook de eerste reacties uit het dorp waarneembaar. Over het algemeen wordt de wijziging als prettig ervaren. Een enkele opmerking betreft de grootte van het lettertype. Ook de activiteitenkalender werd in de eerste uitgave gemist. Verder licht Dhr. Smedts toe dat de nieuwe redactie behoorlijk wat energie heeft moeten stoppen in de eerste uitgave. Het is nachtwerk geworden. Toch is ook dhr Smedts van mening dat de onervarenheid hier debet aan is geweest. Verder wordt tijdens de vergadering besloten dat het teruggetreden redactieteam op een passende wijze in de bloemetjes moet worden gezet. Zij hebben tenslotte vele jaren, vele uren vrije tijd gestopt in het Oostrums Weekblad zonder daarvoor enige vergoeding te hebben ontvangen. Een slotwoord van dank aan dat team is ook nu nog op zijn plaats. Tbs-kliniek. Tijdens de openbare vergadering van de dorpsraad op 13 februari jl. is besloten dat namens de dorpsraad een brief zou worden gezonden aan de directie van de Tbs-kliniek De Rooyse Wissel. Daarin zou worden aangedrongen om volstrekte openheid en duidelijkheid te verschaffen rondom het huidige en toekomstige beleid van de Tbs-kliniek. Met name daar waar het gaat om de mate van geslotenheid en de mogelijke komst van een resocialisatieafdeling. Die brief heeft geresulteerd in een gesprek dat de dorpsraad heeft gehad op 8 maart jl. Tijdens dat gesprek met de algemeen directeur, de directeur zorg en de verantwoordelijke voor de interne en externe contacten, is duidelijkheid verschaft over de mate van openheid van de Tbs-kliniek en de toekomstvisie van de directie. Afgesproken werd dat de Tbs- kliniek een publicatie in het Oostrums Weekblad zou plaatsen waarin die duidelijkheid ook verschaft zou worden aan de inwoners van Oostrum. (Publicatie heeft plaatsgehad in het Oostrums Weekblad nr. 12) Daarnaast heeft de dorpsraad een brief gezonden aan het college van B&W waarin, wellicht ten overvloede, wordt gevraagd naar het standpunt van B&W omtrent de locatie van een eventuele resocialisatieafdeling van de Tbs-kliniek. Het antwoord op die brief is op 21 maart jl. ontvangen: het college houdt vast aan het door de gemeenteraad ingenomen standpunt m.b.t. de locatie voor een resocialisatieafdeling. De gemeenteraad heeft uitgesproken een dergelijke afdeling - zo de noodzaak daarvan wordt aangetoond - gevestigd zal worden in de noord-west hoek van het St. Servaesterrein. Dit standpunt is inmiddels ook bekend bij de directie van de Rooyse Wissel. april/mei Dorpencompetitie senioren TCO 07 april Inzamelen oud papier 07 april Beierse avond: houtzaagwedstrijden 07/08 april Solisten/ensemble toernooi muziekfederatie Harmonie 08 april Openingstoernooi junioren TCO 09 april Kienen KBO 10 april Paasdecoratie maken OVB 10 april Openbare vergadering dorpsraad 11 april Start jeugddorpencompetitie TCO 12 april Avondexcursie met lichtshow naar uitgaanscentrum/disco "Time Out" te Gemert LVB 12 april Parochievergadering in het gemeenschapshuis 14 april Openingstoernooi senioren TCO 18 april Start raketwisselen senioren TCO (woensdag vanaf 19.30 uur) 19 april Culturele kringavond (kringactiviteit) LVB 24 april lezing over tuinieren OVB 25 april Uitstapje LVB

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 4