De informatieborden met daarop de plattegrond van Venray en omgeving zouden in februari al worden geplaatst. De gemeente heeft onlangs echter bevestigd dat dit in de tweede helft van maart zal gebeuren. Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: Speelterrein Watermolen: Wederom heeft een gesprek met Mevr. Peters van de gemeente plaatsgevonden rondom de ontwikkelingen of beter gezegd de stagneringen bij de herinrichting van het speelterrein aan de Watermolenstraat. Naar nu blijkt moet een grote hoeveelheid zand worden verplaatst en toegevoegd. Volgens telefonische informatie van Dhr. Sassen van de gemeente zal het bestek rond half maart klaar zijn. Nader bericht volgt. (Op 28 maart 2001 is een brandbrief aan B&W gezonden waarin aandacht wordt gevraagd voor bespoediging van de herinrichting van de speeltuin aan de Watermolenstraat) Dorpsplein: De werkgroep heeft zich georiënteerd op in de handel zijnde plantenbakken waarvan er in beginsel vier stuks mogen worden aangeschaft ten behoeve van de verfraaiing van het nieuwe dorpsplein. Die oriëntatie heeft inmiddels geresulteerd in een bestelling van 4 plantenbakken met een afmeting van 1300x1300x570 mm, uitgevoerd in antracietkleurig kunststof. Staande de vergadering wordt aan dhr van Soest de vraag voorgelegd of en in hoeverre de commissie Oostrum 2000 nog een geldbedrag ter beschikking wil stellen ter verfraaiing van het dorpsplein. Dhr. Van Soest zal die vraag voorleggen aan de commissie Oostrum 2000. Nader bericht volgt. Jeu de Boules: Als bezoeker van de openbare vergadering geeft Dhr. Bert Linskens te kennen dat hij het geen goed idee vindt, indien een Jeu de Boulesbaan op het dorpsplein zou worden aangelegd. Een definitief besluit over de voorgenomen aanleg van een Jeu de Boulesbaan kan eerst worden genomen nadat de gemeente daarvoor haar instemming heeft verleend. Indien de gemeente geen bezwaren zou hebben tegen de aanleg van een Jeu de Boulesbaan op het dorpsplein, lijkt het - gezien de thans ontstane situatie- aan te bevelen om te onderzoeken in hoeverre er in de Oostrumse gemeenschap draagvlak bestaat voor een aanleg van de Jeu de Boulesbaan op het dorpsplein. Ongetwijfeld zijn ook andere locaties in beeld. Kern met Pit: Dhr. Vermeulen is geënquêteerd in verband met de prijsuitreiking in het project Kern met Pit. Het was jammer te moeten constateren dat geen van de wethouders en/of de burgemeester aanwezig was tijdens dit feestelijk hoogtepunt waarbij het werk van de vrijwilligers centraal staat. Een blijk van waardering door een afvaardiging van de gemeente zou op zijn plaats zijn geweest. Mariabeeld: Op 24 maart a.s. zal het Mariabeeld van het St. Anna terrein worden opgehaald en worden geplaatst nabij de kerk te Oostrum. Hiermee gaat wederom een lang gekoesterde wens van de dorpsraad in vervulling. Werkgroep III: Mevr. Tromp-Brand voorzitter van de werkgroep Onderwijs, Sport, Sociale en Culturele zaken meldt het volgende: Jeugddebat: Op 2 maart jl. heeft een voorbespreking en op 9 maart jl. heeft het grote jeugddebat plaatsgevonden. Er was sprake van een redelijke opkomst. De volgende punten zijn aan de orde gesteld; - skatebaan: De jeugd ziet liever een permanente aanwezigheid van een skatebaan dan het roulerende systeem zoals dat thans wordt toegepast; - verlichting; Het ontbreken van adequate verlichting nabij de Oude Watermolen is reeds aangekaart bij de gemeente; - poetsen; Er is een voorstel gedaan om de jeugd zelf mee te laten poetsen en opruimen om op die manier extra betrokkenheid bij de Oude Watermolen te verkrijgen; - projecten: De aandacht is nog eens extra gevestigd op het budget van fl. 50.000.- voor projecten voor jeugd en jongeren. De gemeente heeft een bedrag van fl. 50.000.- beschikbaar voor jeugd- en jongerenprojecten. Zowel jeugdclubs alsook individuele jongeren kunnen hun ideeën indienen voor de besteding van dit bedrag. Ideeën kunnen het hele jaar door worden ingediend. De plannen zullen zoveel mogelijk door jongeren zelf moeten worden uitgevoerd. De gemeente beoordeelt de gekozen projecten. Uiteindelijk is het de bedoeling zoveel mogelijk plannen van de jeugd te realiseren. - pasjesregeling: De pasjesregeling tijdens de jeugdsoos op de vrijdagavond geldt niet voor de eventuele introducés. Dat wordt als jammer ervaren, want op die manier is het in voorkomend geval een probleem om je vriend of vriendin mee te nemen. Synthese zal de besproken punten verder uitwerken en terugkoppelen naar het bestuur. Jeugdsooszen: De commissie welzijn van de gemeente heeft wederom drie jeugdsooszen bezocht. Gebleken is dat de thans bezochte zes jeugdsooszen in vele opzichten van elkaar verschillen;

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3