Dorpsraad "werkcomité oostrum" Secretariaat: Buitenhof 20, 5807 BW Oostrum Samenvatting van de openbare vergadering van de Dorpsraad op 13 maart 2001 30e jaargang nr. 14 5 april 2001 Redactie: e-mailadres: oostrumsweekbladOolanetnl A. Linskens, Buitenhof 13, 5807 BW Oostrum Tel. 550566. Rabobank: 14.00.01.751 Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Abonnementsprijs: 20,00 9.08 per jaar. Sluitingstermijn in te leveren kopij Maandagavond 18.00 uur. Dorpsradenoverleg Het Provinciaal Omgevings Plan (POL) waarin de provincie beschrijft hoe Limburgse gemeenten er in de toekomst uit moeten zien zal op 1 juli 2001 gereed moeten zijn. Het POL vervangt alle provinciale plannen op het terrein van milieu, water, ruimte, verkeer en vervoer, welzijn en economie. Eind vorig jaar kwam het ontwerp gereed en tot 20 februari 2001 loopt de inspraak- en bezwaartermijn. Het dorpsradenoverleg heeft op 16 februari 2001 haar bedenkingen bij het ontwerp POL middels een brief aan het college van GS van de Provincie Limburg kenbaar gemaakt. Bij die bedenkingen is tevens gevraagd naar het motief op basis waarvan de dorpskern Oostrum in het POL wordt toegevoegd aan het stedelijk gebied van Venray-Centrum. Aan GS is de vraag gesteld om dat punt nader te motiveren zodat dat alsnog kan worden getoetst aan de uitgangspunten van het dorpsradenoverleg. In het dorpsradenoverleg is ook de cumulatie van stankcirkels aan de orde geweest. Het behoeft verder geen betoog dat door de cumulatie de woningbouw op nagenoeg alle kerkdorpen voor onbepaalde tijd zal worden stopgezet. Mogelijk dat voor Oostrum en Leunen waar de (cumulatieve) stankcirkels niet of nauwelijks een bedreiging vormen voor de verdere invulling van het bestemmingsplan, de verkorte procedure van art. 19.2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wederom kan worden ingevoerd. Het dagelijks bestuur van het dorpsradenoverleg heeft een brandbrief gezonden aan GS van de Provincie Limburg waarin wordt benadrukt dat het intrekken van de art. 19.2 WRO procedure een aanzienlijke vertraging zal veroorzaken in de afgifte van bouwvergunningen. Daardoor wordt niet enkel de gemeente getroffen, maar zeer zeker ook de individuele burger die materieel en immaterieel schade ondervindt bij elke niet voorziene vertraging van de bouw van zijn woning. De jaarlijkse kerstboomversnippering is tevens onderwerp van gesprek geweest. Het blijkt dat enkele dorpen minder tevreden zijn over de gang van zaken. Martha Peters zal namens de gemeente op 2 april in het dorpsradenoverleg komen praten over mogelijke verbeterpunten. Vanuit Oostrum is er weinig kritiek over de huidige aanpak, zij het dat een iets ruimere vergoeding voor de jeugd op zijn plaats zou zijn. In 2000 ontving de Dorpsraad Oostrum fl. 100.- Dat bedrag is in zijn geheel omgezet in prijzen (20 x fl. 5.-) die vervolgens zijn verloot onder de jeugd die kerstbomen had aangebracht. a OOSTRUM's w KBLAD

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 1