ATTENTIE VASTELAOVEND VIERDERS! Van uut de gezelligste huuskamer van Aostrum (nog steeds 't ALLEMANSCAFE) Deele weej olie ut volgende mit, dit wurd de 12de vastelaovend den - gillie ien ut AMC ien Aostrum kunt gaon beleve. Ok dit Jaor hebbe weej d'r wer vanalles an gedaon um ut ollie naor de zin te make. Op vreeidagaovend beginne weej mit ut wagebouwers bal (tevens spaarkas lichte) hedde genne wage gebouwd ziede gen lid v/d spaarkas dan ziede toch welkom. Op zaoterdag smiddags effe ien drinke, saovends ow beste vastelaovends- pekske an en beej os goed ien de stemming komme al vur dat ge de prins got felisitiere. Zondag merge naor d'n hommes kunde beej os komme toepe tot d'n groeete Aostrumse optocht vurbeej is getrokke. Nao d'n optocht drejje weej durloepend vur ollie d'n beste vastelaovends meziek. Maondag al vur dat gillie nao dun optocht got ien Rooi kunde beej os wer toepe of zomar efkus nao aide bette ower de afgeloepe daag. Nao de rooise optocht staon weej dan wer vur ollie klaor mit de beste vastelaovendsmeziek en ut leLkerste gleske Brandbier uut en piepke natuurlijk! Maondagaovend ien ut klenstecafe ut grotste klingelbal! Wie herrinnerd zich nie ut bezuuk van 't DARTELE UUT VEULE - de vorst van hun dupte de gezelligste huuskamer al gauw um tot ut gezelligste uutdruuphol waor heej en zien gevolg oets ware gewist. Weej zien dan ok dit jaor beneejd wat de 2de raod van elf is die osse Prins Hans en zien gevolg kumt bezuuke. Unne echte Aostrumse aovend mit os egge Prins Hans en raod van elf. De meziek op dizze aovend werd gedreejd dur Henri. Anvang ongeveer 21.00 uur. Dinsdag kunde wer optieds beej os terecht um... jaowel te toepe! alwer de latste dag van de vastelaovend en ok dizze dag zun weej ut ollie durloepend naor de zin make. Woensdagaovend hebbe weej wer alles schon en vanaf 20.00 uur ziede dan wer welkom um te komme herring- schelle! Weej wense ollie alle enne geweldige vastelaovend en geer tot ziens ien de gezelligste huuskamer van Aostrum, beej Mia, Jan en mitwerkers. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 19

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 19