Toernooi Maashees Oostrum F3 vertrek 8.15 uur Volharding F3 - Oostrum F1 13.40 uur vertrek 13.00 uur Donderdag 1 februari Jeugdleidersvergadering in de kantine aanvang 20.30 uur. Raadpleeg te allen tijde het publikatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen vervolg van pagina 15 Dit soort gesprekken zijn een van de vele verschillende soorten gesprekken die ik als medewerker van de Kindertelefoon vaak tegenkom. Ze zetten me vaak aan het denken of veroorzaken rillingen op mijn rug. Aan de andere kant zijn het ook vaak de gesprekken, waarbij ik met een goed gevoel naar huis ga. Dat klinkt een beetje tegenstrijdig, maar het gevoel dat je iemand hebt geholpen kan heel fijn zijn. Soms zijn er diensten, waarin je niks anders doet dan kinderen uitleg geven over praktische zaken op het gebied van ver liefdheid, verkering en seks. Maar ook daarin zijn momenten die werkelijk onvergetelijk zijn. Kinderen kunnen er echt mee zitten, hoe ze iemand moe ten uitvragen of hoe ze moeten zoenen. Het is altijd weer een uitdaging om de juiste uitleg te vinden, passend bij de leeftijd en het niveau van de beller. Ik vind het dan altijd leuk als een kind later terugbelt om te bedanken of om te vertellen dat het niet is gelukt. Het is nu ongeveer een jaar geleden dat ik me als vrijwilliger aanmeldde bij de Kindertelefoon. Het leek me leuk en ook erg leerzaam. Allereerst kreeg ik gedurende een aantal weken een training, gericht op het omgaan met vra gen en problemen die er aan de orde kunnen komen aan de telefoon. Deze training bestond uit een theoretisch en praktisch gedeelte. Met name de praktijk vond ik interessant. Ervaren wat kinderen beleven en voelen, is iets wat tot uitersten kan gaan. Bij het ene telefoontje rol je bijna van je stoel van het lachen en bij het volgende krijg je kippenvel op je armen en springen tranen in je ogen, van ongeloof en afschuw. Na een periode waarin je eerst met je mentor aan de telefoon meeluistert, mag je zelf gaan opnemen. In het jaar dat ik nu bij de Kindertelefoon werk heb ik onnoemelijk veel ervaring opgedaan. Aan de ene kant leer je heel veel over jezelf, maar aan de andere kant ook over kinderen en mensen in het algemeen. Voor mij is het zo dat ik die ervaringen in eerste instantie goed kan toepassen in mijn werk, daarnaast ben ik er als persoon enorm door gegroeid. Ik moet eerlijk toegeven dat het werken bij de Kindertelefoon ook wel eens

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 17