zullen in deze toekomstige woonwijk 375 asielzoekers in stacaravans worden gehuisvest. De Brabander kreeg de voorkeur boven de bedrijvenlocaties Smakterheide II en De Hulst II. Het gemeentebestuur heeft bij haar besluit het advies van de klankbordgroep overgenomen. Bovendien kan De Brabander rekenen op het grootste maatschappelijk draagvlak. Op 21 decemer 2000 is in De Witte Hoeve te Venray door de gemeente een informatieavond gehouden waar de komst van het asiel zoekercentrum op De Brabander nader is toegelicht. Uitnodiging voor de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum: De openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum zal plaatsvinden op dinsdag 16 januari 2001 in de vergaderzaal van "De Karklingel", Mgr. Hanssenstraat 29 te Oostrum. Aanvang: 20.00 uur. Namens het dagelijks bestuur van de Dorpsraad Oostrum, H.W. Holtackers, voorzitter De voorlopige agenda is als volgt: IOpening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Oostrums weekblad - budgettair en redactioneel 4. Notulen van de dorpsraadvergadering van 12 december 2000 5. Dorpsradenoverleg 6. Ingekomen stukken mededelingen. 7. Verslag commissies en afwikkeling activiteiten 8. Evaluatie ingebruikname Dorpsplein 9. Nieuwe inwoners 10. Rondvraag en sluiting Oostrums weekblad: Het Oostrums weekblad gaat veranderen. Er zullen veranderingen optreden in de redactie, de lay-out, het formaat, de drukker, de abonnementskosten, de plaatsingskosten voor advertenties, de plaatsingskosten voor verenigingsnieuws, het redactieadres, de penningmeester, de sluitingstijd voor inlevering van de kopij enz. Bij brief van 12 oktober 2000 aan de verenigingen en adverteerders, heeft de dorpsraad een eerste aanzet gegeven om tot een sluitende begroting te komen voor de exploitatie van het Oostrums weekblad. Op dinsdag 14 november 2000 zijn die concept-voorstellen van de dorpsraad besproken in de openbare vergadering. Uit de op die avond ontstane discussie is gebleken dat met name de verenigingsbijdrage, afhankelijk van de mate van publicatie, substantieel in bedrag zou toenemen. Dat, afgezet tegen de oorspronkelijke doelstelling bij 5

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 5