Dit gebeurd natuurlek nie zoeemar, ok vur deez jonges geld dat de toekomst vur eur ope lit nao zon jaor. De vastelaovend stot dit jaor ien ut taeken van de boerdereej. Ut aftreejende trio zal en prachtige toekomst tigge moet gaon, mar ok en hieel onver wachte. Want got zelf mar nao wat er op en boerdereej allemaol kan gebeure. Zeker is ut dat zeej en staentje an ut verloeep van den aovond beej zulle drage um dur wer en neej fabelachtig trio ner te zette. Bute de hulp van ut aftreejende trio kumt dur hoeëgswarschienlek ok wer hulp uut onverwachte hoek. Mar kumt dur en punt dat ut echt nie mer zeuj lukke dan is dur nog altied boer Grad den mit ziene laeftied en zien ervaring altied en goeje oplossing het. Um den schonne tied den ge kunt belaeve op en boerdereej zelf mit te meuge make zudde op 20 jannewarie ien zaal De Karklingel anwezig motte zien. Dizze aovend begint vanaf 18.30 uur, waornao um ongever 20.11 uur ut aftreejje zal platsvinde en um 21.00 uur hope weej ollie d'n neeje jeugd prins te kunne vurstelle. De entree vur dizze aovend is vier guide. Natuurlek kunde ok dit jaor wer raoje wie de neejje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze werd. Ok dit jaor hebbe weej, zoeeas geej hieronder ziet, wer en briefke mit tien name samengesteld, waorvan dur ieene jeugd prins zal werre. Vur os zeuj ut fijn zien as gillie op zaoterdag 20 jannewarie ut briefke iengevult klaor het ligge. Ut raoje kost 1 guide per naam, en natuurlek meugde ok alle name ankruuse. Weej komme op 20 jannewarie deez briefkes ovverdag ophale, dus tot dan. De jeugdkarnaval. Naam: Adres: Ruud Custers Lars Kessels Job Euwes Lennart Peeters Luuk Gielens Wietse Reynders Paul Gooren Willem Verheijen Jorn Kessels Rene Wijnhoven -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 18 n

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 18