Beste Minse, Op 5 dec. '00 a.s. is ut precies 12 jaor geleeje dat weej ien Aostrum 't allemanscafé begonne. Binnen en paar weke haaj ut al de naam ut AMC. En nao iene kier Carnaval mit gemakt te hebbe beej os ien ut cafeeke, wier ut al wer urn gedopt tot "de gezelligste huuskamer van Aostrum", en wat ut vur veul van ollie nog steeds is. len dees 12 jaor is er teveul gebeurt um dat nouw allemaol op te noemen. Mar dat er gefieest is (en nog) zal beej ieder van ollie nog goed ien ut geheuge zitten. Echter zo als beej zo veul dinge "du'r is enne tied van komme en enne tied van gaon". Nao 12 jaor mit veul plezier ut cafee gerunt te hebbe, hebbe weej besloten um per 01.12.00 te stoppe mit ut uutbate van ut AMC. Vanaf dizze datum zal ut cafee gerunt gaon werre dur Mia en Jan. Zeej zien dan ok vast en zeker van plan um ut cafee op de zelfde manier vort te zetten. Mit de zelfde sponsorcontracten, de zelfde activiteiten, de superelf, mit ut zelfde interieur en zoals ut huurt ien en bruuncafe lekker slap aide hoere (en op zu'n tied serieus) en un zeer uutgebreide keuze an diverse sorte muziek. Eggeluk veranderd du'r niks. Weej zien du'r dan ok heilig van ovvertuugd dat weej mit de owerdracht van ut AMC an Mia en Jan, ok vur ollie een goeie keuze hebbe gemakt. Tot en mit 30.11.00 zulle weej os dan ok nog vur 100% ienzette, vur ollie en ut cafee. Weej danke iederien vur ut ien os gestelde vertrouwe en vur de klandizie van de afgeloepe 12 jaor. Weej wense Mia en Jan hiel veul sucses beej ut uutbate van de gezelligste huuskamer van Aostrum,'t Allemanscafé. Henri van Helmond en Marjan Fleurkens 15

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 15