7. Dorpsplein. 8. Oostrums Weekblad. 9. Voorlopige locatiekeuzes AZC. 10. Intocht Sinterklaas. 11. Onderwerpen ingebracht door Oostrumse verenigingen. 12. Nieuwe inwoners. 13. Rondvraag en sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum van 10 oktober 2000. De bekendmaking door de gemeente Venray op 3 oktober j.l. betreffende de aanwijzing van 3 voorlopige locaties is aanleiding om dit onderwerp aan de agenda toe te voegen. De locaties betreffen de Brabander (Venray), een terrein gelegen op het Oostelijk deel van de Hulst 2 nabij het N.S.- Station in Oostrum) en een terrein gelegen op het zuidelijk deel van Smakterheide 2 (Venray). Mw. M. van de Boogaard, namens de Dorpsraad Oostrum lid van de voorlopige Klankbordgroep AZC, geeft inzicht in de actuele stand van zaken. Zij vestigt de aandacht op de "informatie- en inspraakavond Locatieonderzoek AZC" op Woensdag 11 oktober a.s. in zaal "de Witte Hoeve" in Venray; aan vang 19.00 uur. ledereen is welkom op deze avond. De aanwonenden van de 3 potentiële locaties zijn persoonlijk uitgenodigd door de gemeente evenals de Dorpsraad. Voor Oostrum betreft dit: de bewoners van de Hulst 1Henri Du- nantstraat en Stationsweg. Uiteraard zal de Dorpsraad vertegenwoordigd zijn door meerdere leden. De voorstellen liggen voor belangstellenden ter inzage op het gemeentehuis.Tot 4 november kan iedereen hierop reageren. Enkele aanwezigen woonachtig nabij de beoogde locatie de Hulst 2 geven blijk van hun zorg bij de vestiging van een AZC in hun nabijheid. Ook de Dorpsraad plaatst enkele vraagtekens bij de voorlopige locatiekeuze de Hulst 2. Binnen gekomen signalen zijn reeds via onze afgevaardigde kenbaar gemaakt in de Klankbordgroep AZC. Ook op de bijeenkomst van 11/10 zullen wij dit doen en in een later stadium nogmaals schriftelijk voor het verstrijken van de inspraak termijn. De mogelijke vestiging van AZC in de nabijheid van een nieuw ge pland jongerenuitgaanscentrum op de Hulst 2 vinden wij minder gewenst. Ook enkele aanwezigen spreken daar hun zorg over uit. Afgaand op de tabel "waardering van de locaties" komt de Brabander tot een hogere score. De in vulling van het "maatschappelijk draagvlak" zal naar verwachting een belang rijke factor zijn in de uiteindelijke locatiekeuze. Kennis genomen wordt van de agenda van diverse gemeentelijke commissievergaderingen. De "vernieuwing Plattegrondskasten Dorpskernen" vormt onderwerp van bespreking in het Dorpsradenoverleg van november a.s. Kennis genomen wordt van het verslag van een door het kerkbestuur geor ganiseerde bijeenkomst, waarop ook een aantal Oostrumse verenigingen 3

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 3