w;- jOES Carnavals Club Aostrum Vier kier elluf! Ankondiging Beste Karklingels en Karklingellinnekes Vur iederieën den dit wieëte wilhebbe weej alwer neejs Ge wet toch nog wel dat weej as vereniging 44 jaor bestaon, durrum dit bericht. Wat is der now nog gezelliger dan ow ennen aovend lekker te amusiere ien dizze gejaagden tied. Want ut is ummers toch niks mer as jakkere en jagen den gansen dag, en daor wille weej wat an doen. Ut liekt allemaol zunne wieze praot den weej vertelle, mar ge kunt ös gen ongeliek géve. Weej hebbe ut volgende vur öllie ien de anbieding... OpZaoterdag 11 november anstonde, werd de Vasteloavestied ien Aostrum, Lull en den Boshuuze op un hieël bizondere manier geopend. Dit het natuurlek alles te make mit ut feit, dat de Karklingels dit jaor 44 jaor bestaon. Wat hebbe weej öllie dizzen aovend te biejje. Traditioneel beginne weej urn 16 min. vur acht uur( 9.44 uur) mit de Jaorvergadering, dan werd urn 11 min. ovver nege (21.11 uurde vaste- laovend fieëstelek ien geschote beej ut Bolwerk, (das buute) dit zal nie al te lang dure, mar ut is wel sensationeel. Dus zurgt dat ge daor wel beej anwezig ziet. Daornao sjouwe weej dan mit alleman nor ut Parochiehuus vur de volgende verrassing Um 16 min. vur tien (21.44 uur) barst daor opneejt ut fieëst los, want De spanning lopt hieël hoeëg op want, de neeje Vorst het al den hieëlen aovend onder de bühne zitte zwieëte, en den wil zich gér an öllie vurstelle, en dat is nie niks Dit alles stut te gebeure um 16 min. vur 11 (22.44 uur) en wie zeuj dat nie mit wille make... As heej zien gezicht het laote zien kunde um natuurlek en stevige hand géve en sterkte wense. 17

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 17