dat de verblijfsduur van een AZC als uitgangspunt 5 jaar is. Overschrijding van deze tijdsduur kan slechts plaatsvinden middels een civiele procedure. Bevestigd wordt dat tot de taak van de Klankbordgroep hoort: het opvan gen en doorgeven van signalen vanuit de bevolking. De afgevaardigde uit Oostrum in de Klandbordgroep heeft deze signalen dan doorgegeven. De aanwezigheid van de heren Verstegen en van der Borg is hiervan een logisch gevolg. Op 23/08 brachten op uitnodiging van de gemeente de leden van de Klandbordgroep aangevuld met o.m.enkele leden van de dorpsraad en voormalige werkgroep een bezoek aan het AZC in Den Bosch. De algemene indruk was positief en ook verhelderend, blijkend uit reacties van enkele aanwezigen. Opgemerkt wordt uit de vergadering dat uit diverse publicaties blijkt dat veel waarde wordt gehecht aan de moge lijkheid tot integratie van bewoners van een AZC met de plaatselijke be volking via bv. maatschappelijke organisaties en verenigingsleven. In dat verband wordt erop gewezen dat een leefgemeenschap van 2000 inwoners nooit een aantal van 375 mensen met geheel verschillende achtergronden volledig kan laten integreren. Enkele inwoners wijzen op de reeds aanwe zigheid in Oostrum van een TBS kliniek, de Wendel en een Paschalis. Anderen geven er blijk van deze aanwezigheid niet als een belasting te ervaren. In dat verband wordt ook verwezen naar de positieve ervaring van plaatsing van buitenlandse gezinnen binnen een leefgemeenschap als Oostrum; deze mensen wonen terecht gewoon in een woonwijk-straat en maken hier ook daadwerkelijk deel van uit. Desgevraagd verklaart mw. M. van de Boogaard dat zij namens de dorpsraad deel zal blijven uitmaken van de Klankbordgroep. Zij kan en zal Uw vragen doorleiden naar de Klankbordgroep. De aandacht wordt erop gevestigd dat de hr. Verstegen rechtstreeks bereikbaar is voor uw vragen.Tot zijn verwondering stelt hij vast dat hiervan nauwelijks gebruik wordt gemaakt; ook niet vanuit Oost rum. Enkele bewoners van de Stationsweg pleiten voor het peilen van de mening in Oostrum over een AZC; de Dorpsraad vindt dit thans nog voor barig. Enkele vragenstellers delen deze mening niet. Heren Verstegen en van der Borg benadrukken dat op korte termijn een eerste selectie in locaties plaatsvindt. Zo spoedig mogelijk zal op basis van argumenten een voorlopige keuze plaatsvinden; tezijnertijd uitmondend in een definitieve locatieleuze. Het DB/dorpsraad is van mening dat er dan nog voldoende ruimte is voor hoor en wederhoor. Anders zou de geloofwaardigheid van de politiek in het gedrang komen. Voorzitter sluit de discussie af onder dank zegging aan allen voor de openhartige discussie, daarbij blijkgevend van respect voor ieders persoonlijke mening.Een woord van dank aan het adres van de heren Verstegen en van der Borg om met ons allen van gedachten te wisselen. Op 6 september komt weth. Houba zich persoonlijk op de hoogte stellen van de stand van zaken op het nieuwe sportpark. De werkzaamheden vor deren gestaag, mede door de inzet van vele vrijwilligers. 9

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 9