4. a) Verslag commissies. b) Evaluatie werkgroepenoverleg. 5. Dorpsradenoverleg. 6. Dorpsplein. 7. Oostrums Weekblad. 8. Oostrumse Kermis. 9. Nieuwe inwoners 9a.Info door Henk Verstegen en H. v.d. Borg betr. AZC. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum dd. 11 juli 2000. Het ziet er helaas naar uit dat ondanks ons verzoek de Sparrendreef niet verbreed zal worden. Het wegdek zal wel vernieuwd worden.Tevens zullen enkele verkeersdrempels worden aangelegd en zal de riolering worden vernieuwd. Tezijnertijd zal een informatiebijeenkomst plaatsvinden. De dorpsraad wil nog overleg plegen met o.m. de commissie Sportpark. Mevr. M. van de Boogaard lid van de Klankbordgroep AZC brengt verslag uit van de gehouden bijeenkomst op 20 juni. In de klankbordgroep zijn vele maatschappelijke organisaties vertegenwoordigd zoals: de dorpsraden Leunen en Oostrum, wijkplatform Centrum,geestelijkheid,politie, vrouwen raad, synthese, multicultureel Platvorm, onderwijs,huisartsen,wereldwinkel en vanzelfsprekend COA en Gemeente. Als voorzitter fungeert de hr. H.v.d. Borg. De bijeenkomst was zuiver informatief. Uitleg werd gegegeven over de te volgen procedure ten aanzien van de definitieve keuzebepaling van een AZC. De gemeenteraad heeft inmiddels de randvoorwaarden vastgesteld. Nogmaals wordt benadrukt dat er nog geen besluit genomen is omtrent de definitieve locatiekeuze. Nauwgezet zal het "plan van aanpakworden gevolgd. De vestiging van een tweetal gezinnen in 2 panden aan de Stationsweg door de COA staan los van een AZC. Besloten werd dat op uitnodiging van de gemeente de leden van klankbord groep aangevuld met nog een aantal personen, waaronder een afvaardiging van de dorpsraden Leunen, Oostrum en wijkplatvorm Centrum, op 23 augustus n.m. een excursie maken naar het AZC in Den Bosch. Benadrukt werd dat de op 2 juli j.l. in het gemeenschapshuis georgani seerde bijeenkomst buiten de verantwoordelijkheid van de dorpsraad om is gegaan. Ongeveer 40 personen waren aanwezig. Er vond een open discus sie plaaats met ruimte voor ieders persoonlijke inbreng. Betreurd wordt dat de hr. Toon van Soest zich met onmiddellijke ingang terugtrekt als lid van de dorpsraad. Hij heeft zich vele jaren ingezet voor de belangenbehartiging van Oostrum. 3

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 3