Parochie Oostrum Zondag 25 juni: Sacramentsdag (gemengd koor) 10.30 uur H.Mis. Overl. Ouders Sikes-Rutten. Overl. Ouders Poels-Janssen. Jaard. Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs. Dinsdag 27 juni: 09.00 uur H.Mis. Ouders Camps-Willems. Uit dankbaarheid. Past. de Ceuster. Donderdag 29 juni: HH. Petrus en Paulus. 09.00 uur H.Mis. Fam. Vennekens-Verschuren en wederzijdse familie. Uit dankbaarheid. Voor een bijzondere intentie. Misdienaars: Dung Ly, Sjors Gommans, Dave Moorrees, Boy de Klein. Parochianen. Deze keer zou ik U iets over de kerkdiensten willen vertellen. Door wisselin gen en onverwachts invallen is hierover vaak onduidelijkheid ontstaan. Dit is te meer opvallend, daar deze diensten meer dan 25 jaar vrijwel ongewijzigd zijn gebleven. Het herinnert aan vroegere tijden: elke dag een H. Mis, 's zondags twee en in de namiddag ook nog een lof. Het kon niet op. We moesten wel stralende heiligen worden. Nu is dat geheel anders. Niet omdat we kerkelijke diensten niet meer belangrijk vinden, maar omdat er geen mensen meer zijn om die diensten te leiden, geen priesters meer. In ver schillende parochies in Limburg is er door de week al geen heilige mis meer, alleen nog op zondag. Oostrum springt er hierbij redelijk gunstig uit. Er zijn door de week nog twee heilige missen en op zondag eveneens. Er is hier nog een pastoor (zij het dan ook een wat bedaagdere). We werken samen met de parochies in Oirlo en Castenray. Onderling zijn de diensten als volgt op elkaar afgestemd: Zaterdagavond Castenray: 19.00 uur H. Mis. Zondagmorgen Oirlo: 09.00 uur H. Mis. Zondagmorgen 10.30 uur Oostrum H. Mis. Een priester kan deze diensten op deze wijze voor zijn rekening nemen. Als pastoor Te Plate op 14 augustus met vakantie gaat (pastoors gaan tegen woordig ook met vakantie) en pas op 28 augustus terugkeert, dan neem ik waar volgens het bovengenoemde schema. Dit kan door deze regeling ook gemakkelijk. Als ik zelf op 5 september er tot 16 september tussenuit trek, 5

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5