Misdienaars: Dave Moorrees, Sebastiaan Wijnen, Sjors Gommans, Paul Nellen. Parochianen. Het is u allen wel bekend, dat we met een priestertekort kampen. Het bisdom heeft een plan op de rails gezet om dit tekort enigszins op te vangen. Was tot voor kort een priester pastoor van één parochie, nu is dat anders. Een priester wordt nu pastoor van drie parochies. Om dit zo goed mogelijk te kunnen doen heeft hij de hulp van talrijke leken nodig. Alleen kan hij dit onmogelijk af. Onze Oostrumse parochie heeft het geluk gehad jarenlang de beschikking over een pastoor te hebben. Elke dag was er een H.Mis en zondags zelfs twee. Dit is voor onze begrippen een ongekende weelde. En daar is nu een einde aan gekomen. Oostrum zal deel gaan uitmaken van een cluster van drie parochies, te weten: Oirlo, Castenray en Oostrum zelf dan. De pastoor van dit cluster zal in Oostrum op de pastorie gaan wonen. Hij zal zijn energie over drie parochies zo gelijkmatig mogelijk moeten verdelen. Een clusterpastoor zal dan pas benoemd kunnen worden als alle drie parochies zonder pastoor zitten. In het bovengenoemd cluster is dit nog niet het geval. Er is in het cluster nog een residerend pastoor en wel pastoor H. te Plate in Oirlo. In deze tussenperiode heeft de bisschop ondergetekende benoemd tot zaakwaarnemend pastoor van Oostrum en Castenray. Een deftig woord hiervoor is administrator. In diezelfde benoemingsbrief heeft de bisschop gezegd dat dit geldt totdat een nieuwe pastoor deze drie parochies in bezit heeft genomen. Daarbij heeft hij ook nog gezegd dat ik deel moet blijven uitmaken van het pastorale team van de St. Petrus' Banden parochie te Venray. In de praktijk betekent dit dat ik regelmatig begrafenissen zal moeten doen, huwelijken zal moeten inzegenen en doopsels toedienen in de St. Petrus' Banden parochie. Zo ziet u dat de toekomstige priester zijn handen aardig vol krijgt. Samen met pastoor H. Te Plate probeer ik zo goed mogelijk deze taak uit te voeren. Op 1 februari heb ik u gezegd, dat we de parochie als het ware willen trek ken. Maar dit gaat niet zonder dat u die kar krachtig mee helpt duwen. In een volgend artikel hoop ik u uit te leggen wat dit voor konsekwenties heeft voor de practische gang van zaken met betrekking tot de kerkdiensten, de toediening van sacramenten, etc. Piet Hoedemaeckers, pastoor 3

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 3