Oostrum 5 - Achates 5 5-1 (3-0) Achates 5 was duidelijk een moeilijkere tegenstander dan HRC vorige week maar het bleek des te beter weer welk verschil er deze zondag was tussen Oostrum 5 deze week en Oostrum 5 vorige week. De wedstrijd begon gelijk opgaand met goede acties aan beide zijden. Vooral het eerste kwartier kon het alle kanten op. Na een ruim 20 minuten kwam Oostrum op voorsprong. De tot dan toe wel onzekere maar foutloze Achates doelman liet een voorzet van H. Jeucken los en M. Lenssen was er als de kippen bij, 1-0. Deze voorsprong was een goede steun in de rug. Achates gaf nog niet op maar het technisch verzorgde spel bij de gasten mistte vooral op tactisch gebied het een en ander. Goede acties werden te ver doorgevoerd en het bleef bij solo acties i.p.v. de combinatie te zoeken. Oostrum zocht de combinatie duidelijk wel en was hierdoor ook de gevaarlijkste ploeg. Toch viel de 2-0 niet uit een vloeiende combinatie maar uit een dood spelmoment. M. Verstegen nam een hoekschop laag en strak en het overstapje van M. Derks was verrassend. Zo kwam de bal bij M. Lenssen en deze volleerde de bal prachtig binnen, 2-0. Achates herstelde zich op dat moment niet en Oostrum kon daarna de ruimtes volop benutten. Stonden de gasten onderling nog de ruziën. De vrije trap werd snel genomen en M. Lenssen werd diep gestuurd. Zijn voorzet werd door A. Hogeboom binnen geschoten, 3-0. Hierna kreeg Oostrum nog enkele kansen maar 3-0 was de ruststand. Deze ruststand werd door de technische leiding aangegrepen wissels toe te passen en zo gingen twee verse krachten de 2e helft in. Al snel in deze 2e helft was het gedaan met de goede bedoelingen van de gasten. De doelman speelde een terugspeelbal van een van de Achates verdedigers zo in de voet bij M. Lenssen. Dit is niet de meest slimme keuze want deze rondde prachtig af, 4-0. De wedstrijd viel echter allerminst op slot. Dit was mede te danken aan Achates want die ploeg bleef het proberen. Hierdoor vielen er wel behoorlijke gaten in hun defensie maar Oostrum profiteerde hier maar matig van. Wel werd W. v. Dijck nog gevonden en hij zocht de achterlijn op. De voorzet was op maat en M. Lenssen tekende voor zijn 4e treffer van deze morgen. Andere behoor lijke kansen werden gemist door Oostrum. Achates scoorde nog wel de eretreffer. Th. Kessels plukte een mooie vrije trap nog wel uit de bovenhoek maar op de rebound had ook hij geen antwoord. 5-15-1 de eindstand van een faire wedstrijd waarin trouwens de scheidsrechter eigenlijk niet opviel. En dan heb je het als scheidsrechter gewoon goed gedaan, (dat mag ook wel eens vermeld worden) En weer 3 punten weermee het totaal op 45 komt. Een ongekend aantal voor ons vijfde elftal dat als elftal deze morgen een goede voorstelling gaf. Volgende week de moeilijke uit wedstrijd in Siebengewald tegen het plaatselijke vierde. Dit zal trouwens op de maandag (Pasen) plaatsvinden. Ik hoop dat we het goede optreden van nu een vervolg kunnen geven. Broeder Newin. Raadpleeg te allen tijde het publikatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen 16

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 16