bestuur/ leidsters. Vanuit het Dorpsradenoverleg is schriftelijk gereageerd bij B W van Venray op de voorgestelde veranderingen in de gezondheidszorg en dan met name gericht op de "eerste lijnszorg zoals Eerste Hulp. Ook is gerea geerd op de voorstellen van de Provincie betreffende de bestemming van een deel van het woningcontingent voor speciale doelgroepen. Over de juiste interpretatie van dit voorstel bestond verschil van mening op de ver gadering. Het financieel jaaroverzicht 1999 van de dorpsraad wordt goedgekeurd. Een afvaardiging van gemeente en dorpsraad hebben onlangs een bij eenkomst belegd, waarbij de indieners van de bezwaarschriften tegen de herinrichting hoek Geysterseweg/Mgr, Hanssenstraat aanwezig waren. De gedachtenwisseling was wederzijds verhelderend en verliep positief. Door de onzekerheid omtrent tijdstip van beschikbaarstelling van het Mariabeeld van het St. Annaterrein aan Oostrum is gekozen voor een gewijzigde op zet. Na enkele aanpassingen op verzoek van de omwonenden zal op korte termijn gestart worden met de werkzaamheden. Het huidige "Aostrums Bolwerk" wordt herplaatst en in overleg met de carnavalsvereniging inge past in de nieuwe opzet. Er wordt naar gestreefd om het "bolwerk" meteen te voorzien van de door B W tijdens het werkbezoek op 13 april 1999 beschikbaar gestelde herinneringsplaquette. Naast de noodzakelijke eigen inbreng krijgt Oostrum een ruime bijdrage uit het door de gemeente inge stelde Dorpenfonds. Uit de vergadering komen reacties, die het zouden betreuren als het Mariabeeld voor Oostrum verloren zou gaan. De Dorps raad zal ervoor ijveren dat dit niet zal gebeuren. Omtrent eventuele locatie worden geen uitspraken gedaan of afspraken gemaakt. Op uitnodiging van de gemeente namen kerkbestuur, dorpsraad en Wonen Venray op 29/02 deel aan een vervolggesprek over de herinrichting van het dorpsplein en omgeving kerkgebouw/pastorie. Op 28 maart zal in deze samenstelling het nog uit te werken conceptplan worden besproken. Be twijfeld wordt of het dorpsplein voor Oostrumse kermis (10 september) ge reed is. Het aanvankelijk beschikbaar gestelde budget is in tweede instan tie op aandringen van "Oostrum" ingrijpend verhoogd. Nog niet alle nood zakelijke voorzieningen passen binnen dit budget. Het bestuur van de Stg. Gemeenschapshuis brengt verslag uit over het boekjaar 1999. Er is sprake van een sterke omzetstijging hetgeen resul teert in een positief bedrijfsresultaat. Ook voor het jaar 2000 is een batig saldo begroot. Het ziet ernaar uit dat de moeilijke jaren achter de rug zijn, zodat het gemeenschapshuis haar taak kan blijven vervullen. Voor nood zakelijke voorzieningen bv. vervanging inventaris zijn fondsen gereser veerd. Namens de Dorpsraad is onlangs Henk Valckx toegetreden tot het stichtingsbestuur. Genoemd bestuur spreekt de hoop uit dat in de nog openstaande vacature zal worden voorzien door toetreding van een lid van 5

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5