7. Dorpsplein. 8. Oostrums Weekblad. 9. Voorstel straatnaamgeving in nieuw bestemmingsplan. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum gecombineerd met de voorzittersvergadering dd. 14 maart j.l. De heer M. Lange van NLW-Bedrijven geeft aan dat de aanmaakkosten van 't Oostrums Weekblad de komende jaren sterk zullen stijgen. Dit bete kent voor ons een enorme lastenverzwaring. De huidige opmaak is door de wijze van aanlevering zeer arbeidsintensief. Punt van overweging is derhalve om hierin geleidelijk verandering aan te brengen. Meerdere sug gesties komen naar voren: aanleveren op diskette, via E-mail rechtstreeks doorgeven aan NLW-Bedrijven. Technisch is dit alles uitvoerbaar. De redactie wil echter ook "zichthouden op het aangebodene. Over dit alles vindt nog overleg plaats tussen redactie/dorpsraad en NLW-Bedrijven. Met ingang van 6 april a.s. zal Peelperiodiek Venray de wekelijkse bezor ging van 't Oostrums Weekblad voor haar rekening nemen. Nogmaals een woord van dank aan het adres van Jan Verheijen voor de correcte bezor ging in de afgelopen jaren. De werkzaamheden verband houdend met de herinrichting van de Water molenstraat starten in week 14. Volgens plan is in week 21 alles afgerond. Alle direct aanwonenden krijgen voor aanvang der werkzaamheden schrif telijk bericht van gemeente/en/of aannemersbedrijf. De dorpsraad ontving uitnodigingen voorzien van agenda van diverse commissievergaderingen. De dorpsraad was vertegenwoordigd op zowel de receptie van Prins Car naval Bas II alsook bij de uitreiking van de Orde van Verdienste van Jack Schuurmans. De aandacht wordt gevestigd op de invoering van de 30 km snelheids- grens in enkele straten alsmede de 50 km. grens voor de Henri Dunant- straat. Dit laatste houdt verband met de ontwikkeling op termijn van indus trieterrein de Hulst II en nog uit te voeren werkzaamheden nabij T- kruising bij NS-Station. Sommigen betwijfelen of al deze maatregelen inderdaad bevorderlijk zijn voor de verkeersveiligheid. Ook doorstroming van verkeer bevordert verkeersveiligheid. In het kort wordt stilgestaan bij het rapport "Veiligheid in Venray De meest in het oog springende opmerkingen zijn: te hoge snelheden in enke le straten, parkeeroverlast, onvoldoende verlichting. Een aantal speeltoestellen afkomstig van vliegbasis Laarbruch zijn reeds geplaatst bv. bij de peuterspeelzaal. Wij ontvingen positieve reacties van 3

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 3