Neue Stimmen Russlands Het zangerscollectief "Neue Stimmen Ruslands" uit St. Petersburg werd in 1991 opgericht en bestaat uit studenten en afgestudeerden van het Rimskij Karsakow Conservatorium. Het koor bestaat uit ca. 24-26 zangers zangeres sen die allen over uitmuntende stemmen beschikken en stuk voor stuk grandiose solisten zijn. Door de regelmatige instroming van nieuw zangers talent behoudt het koor een jonge en enthousiaste uitstraling. In Nederland concerteert dit koor in o.a. Borgharen, Zevenaar, Oostrum, Varsseveld, Roermond, Arnhem en Kerkrade. De totale groep bestaat tijdens de concert reis uit ongeveer 30 personen. De dirigent. Het koor staat onder leiding van de artistieke leider Pjotr Rossolowskij welke in 1923 in de oude Russische stad Wologda werd geboren. Al van jongs af aan was hij bezeten van muziek. Hij genoot zijn muzikale opleiding in St. Peters burg, het vroegere Leningrad. Het concervatorium sloot hij af in de klas van de bekende Russische dirigent en muziekpedagoog professor Olchow. Sedert 1951 liggen zijn bezigheden vooral op het artistieke en pedagogische vlak, waarvoor hij de eretitelVerdiensten voor Russische Kunst" ontving. Momen teel is hij, ondanks zijn hoge leeftijd nog werkzaam als decaan aan de faculteit Zang van het conservatorium in St. Petersburg. De grote successen van het koor in eigen land en in het buitenland zijn dan ook mede aan hem te danken. Het repertoir. Het koor beschikt over een uiterst gevarieerd en rijk geschakeerd programma. Het bestaat uit wereldse en kerkelijke muziek, voornamelijk uit de Russisch- orthodoxe ritus van de componisten Rachmaninow, Bortniansky en Tschesnokow. Verder worden door het koor en de solisten scenes, aria's en koren uit opera's en operettes (Mascagni, Tchaikovsky, etc.) en volksmuziek uit Rusland gezongen. Uit ervaring kunnen wij u (het koor was in april 1997 ook in Oostrum!) een prachtig en nooit te vergeten concert garanderen. Het koor concerteert op vrijdag 7 april 2000 in de parochiekerk O.L.V. Geboorte te Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Toegangskaarten in de voorverkoop (a 15,00) zijn verkrijgbaar bij: Café-Zaal De Karklingel, Mgr. Hanssenstraat 29 Oostrum tel. 0478-514721 Van de Mortel Assurantie Advies, Paterstraat 2a Venray tel. 0478-584888 P. Bom Henri Dunantstraat 35 Oostrum tel. 0478-583444 't Allemanscafé Mgr. Hanssenstraat 45 Oostrum tel. 0478-581325 1Q

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 19