Heijen 5 - Oostrum 5 0-2 (0-0) Heijen uit of thuis is altijd lastig. Met dit gegeven werd er deze zondagmorgen koers gezet naar Heijen in de hoop dat we nu wel mochten voetballen. En ja het ging hier wel door. Van Heijen wisten we eigenlijk alleen dat een snelle voor sprong gewenst was. Hoe langer deze ploeg de nul houdt, hoe moeilijker het wordt. Oostrum begon echter te slap en het was vooral Heijen dat de meeste balcontacten had. Daar kwam bij dat de ploeg op en soms over het randje speelde. Iets wat Oostrum niet ligt. In deze slechte 1e helft waren de meeste kansen voor Heijen. De beste was echter voor H. Jeucken maar oog in oog met de doelman bleef laatstgenoemde over als winnaar. Heijen was dreigend met schoten uit de 2e linie maar Th. Kessels bleef toch vrij eenvoudig overeind. Een keer in deze wedstrijd was hij echter ook geslagen. De bal kaatste echter via de lat uit het doel. Dat de brilstand ook de ruststand was verwonderde niemand. In de rust legde coach R. Gielens zijn tactische plan voor de 2e helft op tafel. Toeslaan op het moment dat niemand het verwacht en dan gokken op de ruimte die men dan krijgt. Een tijd lang ging die vlieger niet helemaal op. Oostrum was nu wel de duidelijk betere ploeg maar de Heijense doelman bleek van een groter kaliber als aanvankelijk gedacht. Toch moest hij uiteindelijk ook capituleren. Op een scherp genomen corner van M. Verstegen kwam M. Derks goed voor de verdediger en doelman en kopte fraai de 0-1 binnen. Heijen was nu gedwongen de eigen opgetrokken verdedigingsmuur af te breken en zich weer naar voren te oriënteren. Oostrum profiteerde van de ruimte en kreeg diverse kansen het karwei af te maken. Pas in de slotfase viel het doek voor Heijen. Weer was het een dood spelmoment dat werd verzilverd. M. Verstegen legde de bal uit een hoekschop weer op maat. De doelman mistte de bal half en E. Broeren kopte de verlossende 0-2 binnen. Bij Heijen was de accu nu echt leeg en Oostrum speelde de resterende minuten probleemloos uit. Weer was een wedstrijd tegen een ploeg uit de onderste helft een zeer stroeve aangelegenheid. Toch haalde de ploeg weer 3 punten. Men moet echter de goden niet blijven verzoeken want dan lopen we op korte termijn wel tegen een nederlaag op. Overigens leverde de maand februari 9 punten op uit 3 duels. Een mooie score maar hier moet wel bij worden aangetekend dat de wedstrijd tegen de titelfavoriet Top 2 werd afgelast. De beloning hiervoor is een voorlopig mooie 3e plaats op de ranglijst. Zo nu eerst de vastelaovend waarbij ik de prinsen Bas en Hans een geweldige tijd wens. Daarna de voortzetting van de competitie en dus ook weer Broeder Newin. Ik hoop dat H. Jeucken (die een verve lende blessure op liep) dan weer van de partij is. Tot dan. Broeder Newin. Raadpleeg te allen tijde het publikatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen 19

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 19