- OoST^uM %V J 0RDE VAN VERDIENSTE VOOR JACK SCHUURMANS De hoogste onderscheiding van C.V. "de Karklingels" is dit jaar toegekend aan Jack Schuurmans. Jack is vanaf 1983 woonach tig in Oostrum en heeft zich vanaf deze tijd bijzonder verdien stelijk gemaakt, en nog steeds, in de Oostrumse gemeenschap. Voordat hij in Oostrum kwam wonen Venray) was hij vanaf 1978-1982 lid van de commissie sportzaken, jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Venray. In deze periode heeft Jack zich enorm sterk gemaakt binnen het open jonge renwerk voor de jeugdsozen die in deze jaren zijn ontstaan. Vanaf 1974 was hij betrokken bij de Stichting jeugdwielerronde van Noord-Limburg. Hiervan was hij van 1978 tot 1990 bestuurslid van deze Stichting en actief als organi sator van dit grote festijn. Vanaf 1986 tot 1999 is Jack lid geweest van de Dorpsraad Oostrum. Hier heeft hij vele jaren de functie van penningmeester vervuld. Onder dit penningmeesterschap vielen o.a. de financiële verslaglegging van het Oostrums Weekblad en het jaarlijkse St. Nicolaasfeest. Zijn positieve in breng en betrokkenheid werd zeer gewaardeerd. Vanuit deze dorpsraad was Jack ook jaren lang nauw en zeer actief betrokken bij de organisatie van de jaarlijkse Maria- en Sacramentsprocessie en mede-organisator van de jubileumfeesten in 1988. Jack is tevens een 3-tal jaren bestuurslid geweest van het schoolbestuur. Voorzitter is hij geweest 1994-1996 van de buurt vereniging de "Aide Beek". Samen met buurtbewoners heeft hij er voor gezorgd dat de speeltuin rond de "watermeule" geheel gerenoveerd is. Slechts 1 jaar is hij voorzitter geweest van de Stichting Gemeenschapshuis 1996-1997. Door de drukke werkzaamheden met de Harmonie was het voorzitterschap van de Stichting Gemeenschapshuis niet meer te combine ren. Ook bij de carnavalsvereniging is hij vanaf 1989 heel actief geweest in diverse commissies. Hij was mede-organisator van het onvergetelijke B.C.L.- Treffen in 1989. Tijdens het B.C.L.-Treffen had hij de taak er voor te zorgen dat iedere bezoeker (ruim 6000 bezoekers) niets te kort kwam op het gebied van drank en versterking van de inwendige mens. Mede door zijn geweldige inzet is dit feest een enorme succes geworden. In 1991 heeft de Harmonie de Boerebrulluft georganiseerd. Ook toen was Jack weer als mede-organisa tor er bij betrokken. Samen met zijn vriendenclub de "BUBS" heeft hij in 1998 de organisatie van de Boerebrulluft op zich genomen. Dit feest was 7 STRUM O-

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 7