Üf U-* Oostrum heeft een nieuwe Jeugdprins! Nadat we eerst Prins Bas I als nieuwe grote prins uit hadden zien komen, was het afgelopen zaterdag de beurt aan de jeugd om hun nieuwe jeugdprins te verwelkomen. Dit ging gebeuren in Café - Zaal "de Karklingel" die voor dit gebeuren was omgetoverd in een sprookjesbos. Maar voordat er een nieuwe prins kon komen moest er eerst afscheid genomen worden van Jeugdprins Jan IV, vorst Kees en nar Ruud. Voor deze gelegenheid waren de Gebroeders Grimm gekomen die een spe ciaal sprookje hadden geschreven dat de nieuwe Jeugdprins zou moeten brengen. Het trio werd ontdaan van versierselen en werden als Jan, Kees en Ruud het sprookjesbos ingestuurd om een prinses te zoeken die de kikker tot een prins zou kussen. Na een tijdje had Jan hierin succes en had Sneeuw witje gevonden en meegenomen naar de gebroeders Grimm. Sneeuwwitje hoefde nu alleen nog maar de kikker te kussen en Oostrum zou een nieuwe Jeugdprins hebben. Dit was echter iets te makkelijk gedacht want na de kus van Sneeuwwitje kwam uit de rook haar boze stiefmoeder te voorschijn die een vloek over de kikker had uitgesproken. Er werd verder gezocht in de sprookjes en besloten werd dat er dwergen uit de zaal moesten komen en dat Sneeuwwitje hier een prins uit zou kiezen. Nadat Prins Bas I en oud Jeugdprins Jan hun rapnummer gezongen hadden kwam Sneeuwwitje met het nieuws dat geen van de dwergen geschikt was als nieuwe Jeugdprins. De gebroeders Grimm gingen dapper door maar ook pogingen om de kikker te laten kussen door Hans van Grietje en een wens te doen in de wensput liepen door de tussenkomst van de boze stiefmoeder op niets uit. De laatste hoop van de gebroeders Grimm was vorst Bert die aan de toverspiegel mocht gaan vragen wie de nieuwe Jeugdprins van Aostrum, Lull en d'n Boshuuze zou worden. Na deze vraag werd door de toverspiegel bekend gemaakt dat de jeugd dit jaar aangevoerd zal worden door Jeugdprins Hans II (Custers). Vervolgens kwamen achter de spiegel vorst Tom (Vermeulen) en nar Stan (Janssen) te voorschijn. Nadat ze volledig in tenue gestoken waren en de proklematie voorgelezen was kon het kersverse trio de gezellig drukke zaal in om felicitaties in ontvangst te nemen en er nog een mooi feest van te maken. Wij kunnen terug kijken naar een goed geslaagde, gezellige avond met medewerking van Discotheek Mighty Mickey's. De Jeugdkarnaval. 5 STRUM V P^cmAVAisv^emuG OoST^uM

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5