^5^ JEUGDPRINSEBAL Zaoterdag 5 fibberwarie Zaoterdag 5 fibberwarie is alwer de laeste dag van de regierperiode van özze jeugdprins Jan IV. Op dizzen aovend motte weej, nao en schitterend vastelaovesjaor af scheid gön neme van jeugdprins Jan, vorst Kees en nar Ruud. Dit gebeurt natuurlek nie zoeëmar, ok vur deez jönges geld dat de toekomst vur eur ope lit nao zon jaor. Zoeëas gillie al hét kunne laese stöt de vastelaovend dit jaor ien ut taeken van ut sprookjesbos. Ut aftreejende trio zal dan ok op en sprookjesachtige manier van ut tenieël vertrekke en wellicht kunne zeej op eur manier dur nog en staentje an beej drage urn dur wer en neej fabelachtig trio nér te zette. Bute de hulp van ut aftreejende trio kumt dur hoeëgswarschienlek ok wer hulp uut onverwachte hoek en wellicht zulle de Gebroeders Grimm speciaal vur dit jeugdprinsebal wel en neej prachtig sprookje uut d'n groeëte hoed te vurschien hale. Urn ien dit bos anwezig te zien en ut schouwspel te kunne anschouwe zudde op 5 fibberwarie ien zaal De Karklingel anwezig motte zien. Dizze sprookjesaovond begint vanaf 18.30 uur, waornao um ongevér 20.11 uur ut aftreejje zal platsvinde en um 21.00 uur hope weej öllie d'n neeje jeugdprins te kunne vurstelle. De entree vur dizze aovond is vier guide. Natuurlek kunde ok dit jaor wer raoje wie de neejje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze werd. Ok dit jaor hebbe weej, zoeëas geej op pag. 13 ziet, wer en briefke mit tien name samengesteld, waorvan dur ieëne jeugd prins zal werre. Vur ös zeuj ut fijn zien as gillie op zaoterdag 5 fibberwarie ut briefke iengevult klaor hét ligge. Ut raoje kost 1 guide per naam, en natuur lek meugde ok alle name ankruuse. Weej komme op 5 fibberwarie deez briefkes ovverdag ophale, dus tot dan. De jeugdkarnaval. 11 STRUM

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 11