op de in België gangbare opzet. Op 25 november zal het DB van het dorpsradenoverleg Venray een ge sprek hebben met de gemeente over de woningbouw op de kerkdorpen. Op 25 oktober heeft wederom een bespreking met de gemeente plaats gevonden over de herinrichting van het dorpsplein. Er wordt thans gewerkt aan een conceptplan dat hopelijk in de loop van januari gepresenteerd zal worden. Er wordt naar gestreefd om voor de Oostrumse kermis in septem ber 2000 alles gereed te hebben. Uitvoerig wordt stilgestaan bij de herinrichting hoek Geysterseweg/Mgr. Hanssenstraat en plaatsing Mariabeeld. Er vindt een intensieve gedach- tenwisseling plaats, waaraan ook wordt deelgenomen door een van de bezwaarmakers. Bij de gemeente zijn 4 bezwaarschriften binnengeko men. De gemeente verzoekt de dorpsraad in een brief aan te geven of er inderdaad voldoende draagvlak is Tevens geeft zij het advies om een zorgvuldig traject van inspraak te volgen, De dorpsraad ervaart deze op merkingen als vreemd. Elke vergadering van de dorpsraad is openbaar. Zowel agenda als beknopt verslag worden in 't Oostrums Weekblad gepubliciteerd. Naar onze mening wordt aan iedereen derhalve voldoende gelegenheid tot inspraak geboden. Benadrukt wordt dat het onze bedoe ling was om een informatiebijeenkomst te beleggen, waarop zowel de her inrichting van het dorpsplein en hoek Geysterseweg/Mgr. Hanssenstraat aan de orde zouden worden gesteld. Door de ontstane vertraging ten aan zien van dorpsplein is dit plan helaas niet uitvoerbaar. Voor een afzonder lijke bijeenkomst van herinrichting hoek Geysterseweg/ Mgr. Hanssen straat verwachten wij weinig belangstelling, vandaar dat de dorpsraad hiervan afziet. De suggestie wordt gedaan om huis-aan-huis een enquête formulier te bezorgen om de mening te peilen, Besloten wordt dat de ge vormde werkgroep zich zal beraden omtrent al of niet houden van een en quête en/of plaatsing van een speciaal artikel in 't Oostrums Weekblad. Opgemerkt wordt dat bij toename van bezwaarschriften handhaving van 't "Aostrums Bolwerk ook een optie is. Dit zou dan betekenen dat voor het Mariabeeld een andere passende plaats moet worden gezocht b.v. in de omgeving van het kerkgebouw. Besloten wordt om voor eind december het plan in te dienen bij het dorpenfonds. Wij zullen de gemeente op de hoogte stellen van onze opvatting. De nieuwe uitgave van Oostrums Wegwijzer is gereed. Tegelijk met de jaarlijkse rondgang voor Sinterklaas zal op elk adres een gratis exemplaar worden aangeboden. In Peel en Maas werd onlangs aandacht besteed aan de beschikbaarstelling van een dergelijk informatieblad. In de week van 21 tot 27 november zal weer de jaarlijkse rondgang plaats vinden voor een bijdrage voor het Sinterklaasfeest en zieken/ouderen, die verblijven in het ziekenhuis of een verzorgingstehuis. De actie zal vooraf worden aangekondigd in 't Oostrum Weekblad, dat in die week ook zal worden bezorgd bij niet- abonnementhouders. 5

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 5