dorpsraad „i4orkcomite ooslrum' Nieuwe locatie Mariabeeld en herinrichtingsvoorstel hoek Mgr. Hanssenstraat - Geysterseweg Met de reconstructie van de Mgr. Hanssenstraat zijn een aantal grote verande ringen in de dorpskern van Oostrum in gang gezet. Na de bouw van het appar tementencomplex zal het plein bestraat en heringericht worden. De definitieve plannen hiervoor worden momenteel voorbereid in overleg met dorpsraad, kerkbestuur en gemeente Venray. Bij de start van de bouwwerkzaamheden is besloten het voormalige Mariabeeld van het plein te verwijderen en nadien niet meer terug te plaatsen, maarte zoeken naar een andere, meer geschikte loca tie. Daarnaast is de dorpsraad er in geslaagd een ander Mariabeeld te bemach tigen dat door uitvoering en materiaalgebruik (natuursteen) meer kwaliteit heeft. Het beeld is vervaardigd door de kunstenaar Piet van Dongen die geruime tijd in Oostrum woonachtig is geweest en zijn sporen heeft verdiend in het maken van kerkelijke kunst. Het beeld staat momenteel nog op het Sint Annaterrein te Venray. Omdat zowel het beeld als de kunstenaar een binding met Oostrum hebben zijn kerkbestuur en dorpsraad blij met de toezegging van de directie van het Vincent van Goghinstituut. In haar contacten met de gemeente Venray heeft de dorpsraad, na overleg met het kerkbestuur, aangegeven dat in haar ogen de beste locatie voor het beeld gevonden wordt op de hoek Mgr. Hanssenstraat - Geysterseweg. Het, kleinere, kunstwerk "Aostrums Bofwerk" kan t.z.t. verplaatst worden naar het nieuwe plein. De beoogde locatie heeft de voorkeur van de dorpsraad omdat het vol doende ruimte biedt om het beeld op een verantwoorde wijze te combineren met groen en bestrating. Daarnaast heeft in de directe omgeving van deze locatie in vroegere tijden ook een Mariabeeld gestaan. Voor de inrichting van de beoogde locatie is een schetsontwerp gemaakt. Het cirkelvormige ontwerp bestaat deels uit bestrating (cobblestones en klinkers) welke omzoomd wordt met beplanting, beukenhagen en leilinden. Een afbeelding van het ontwerp treft u bij dit artikel aan. Alvorens tot uitvoering over te gaan hecht de dorpsraad eraan u het ontwerp te presenteren middels publicatie in dit nummer van het Oostrums Weekblad. Daarnaast wordt u in de gelegenheid gesteld uw opmer kingen schriftelijk kenbaar te maken omtrent de voorgestelde locatie c.q. het voorgestelde ontwerp. Uw schriftelijke reactie hieromtrent kunt u tot 1 decem ber a.s. inleveren bij Th. Linskens, van Broekhuizenstraat 47 te Oostrum. Nadere telefonische inlichtingen kunt u eveneens bij hem verkrijgen (tel: 58 33 84). Om alle inwoners van Oostrum te kunnen informeren is dit nummer van het Oostrums Weekblad ook bezorgd bij de niet-abonnees. 4 Secretariaat: Stationsweg 138a, 5807 AD Oostrum, tel. 0478 - 583 555

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 4