De toegekende vrije trap werd vanaf de rand 16 meter direct binnen geschoten. Een curieus doelpunt (1 - 0). Enkele minuten later stond weer een Stormvogel oog in oog met de Oostrumse doelman, maar deze wist gelukkig de bal te stoppen. Tien minuten na het begin was Stormvogels weer gevaarlijk. Uit een wirwar van spelers werd de bal vanaf ca. 10 meter binnengepunterd en was de Oostrumse doelman weer kansloos (2 - 0). Hierna liet Stormvogels het spel vieren en vanaf dat moment hadden de gasten het betere van het spel. Een prachtige vrije trap werd net zoveel van richting veranderd dat de bal via de binnenkant van het houtwerk het veld weer insprong (waar blijft dat kleine beetje geluk?). Tussendoor hield Ralph Kessels Oostrum in de wedstrijd met enkele fraaie reddingen. In de 24e minuut was het dan eindelijk zover. De niet al te solide defensie van Storm vogels werd in moeilijkheden gebracht en Bas Kessels kon de ansluss-treffer binnenschuiven (2 - 1). Ook de tweede helft wilde Oostrum meer. Oostrum bleef aandringen en in de 65e minuut kon Dick Janssen de dik verdiende gelijkmaker binnenschieten (2 - 2). De vreugde was echter van korte duur want enkele minuten later kreeg Stormvogels een vrije trap. De inzet werd van richting veranderd en de Oostrumse goalie Ralph Kessels was volstrekt kansloos (3 - 2). Oostrum probeerde nog van alles maar het mocht weer niet lukken. Zo viel een lob van Joris Gerritsen op het dak van het doel en ontbraken op beslissende momenten enkele centimeters en een beetje geluk. Na ruim negentig minuten floot een matige scheidsrechter voor de laatste keer en kon Stormvogels drie punten in huis houden, waarop ze alleen de eerste vijftien minuten recht hadden. Oostrum verliet teleurgesteld het veld en kan zich gaan opmaken voor de laatste wedstrijd uit de eerste ronde. A.s. zondag komt BW op bezoek. Oostrum 5 - Stormvogels 4 7-0 (5-0) Wedstrijden tussen Oostrum en Stormvogels zijn altijd duels op het scherpst van de snede met vaak nipte uitslagen waarbij een of twee doelpunten vaak beslissend zijn. Deze zondag was hier geen sprake van. In het duel waarbij de scherpte van de voorhoede beslissend was had Stormvogels de beste start. Goed combinerend zochten ze de weg naar het Oostrumse doel. Hierbij maakten ze achteraf gezien een cruciale fout. Stormvogels speelde namelijk zonder rugdekking daar waar Oostrum wel voor een libero koos. En tevens het feit dat de Oostrumse voorhoede deze morgen bestond uit drie snelle spitsen was dit vragen om problemen. En die kregen ze dus dan ook. Na een sterke opening van de gasten met enkele kansen sloeg Oostrum genadeloos toe. De "veteranen tandem" B. Broeren en H. Kessels wist elkaar prima te vinden want uit een vrije trap van de eerste genoemde kopte H. Kessels de 1-0 binnen. Dit Oostrumse doelpunt kwam een beetje uit de lucht vallen maar was wel heel belangrijk. 21

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 21