Met instemming wordt vernomen dat vanuit de Oudervereniging van de Mariabasisschool enkele leden zitting zullen nemen in het Sinterklaas comité, dat jaarlijks de intocht organiseert. Van de mobiele skate-baan is zoals verwacht een intensief gebruik ge maakt. Toegezegd is dat het speelterreintje aan de van Broekhuizenstraat begin 2000 gereed is. Algemeen wordt de vertraging in de afwerking betreurd. Realisering vindt plaats in het kader van het speelruimteplan. De dorpsraad zal ervoor zorgen dat het speelterrein bij de Oude Water molen op Zaterdag 25 september speelklaar is voor basketbalver, de Jumpers als zij daar tijdens de Amerik. Straatfeesten een demonstratie partij spelen. Er wordt aan gewerkt om eind oktober de aangepaste uitgaaf van Oost- rums Wegwijzer gereed te hebben. Helaas zijn nog niet alle gegevens binnen. Een herinnering bij deze aan de achterblijvers. Op het dorpsradenoverleg kwamen de VVV wandel- en fietsroutes ter sprake. Plaatselijk zullen wij de actualiteit onderzoeken. Een intensieve gedachtenwisseling vond plaats omtrent de invulling van het plein hoek Geysterseweg Mgr. Hanssenstraat. Wij vernamen dat een viertal "bezwaarschriften bij de gemeente zijn ingediend; allen van gelijke strekking. De bouwaanvraag zal als eerste worden getoetst con form art 47 van de woningwet aan de ontvankelijkheid van de bouw aanvraag. Zowel dorpsraad als de bezwaarmakers zullen schriftelijk door gemeente van besluit op de hoogte worden gesteld. Het wordt op prijs gesteld dat een van de indieners op de vergadering aanwezig is, zodat hierover van gedachten kan worden gewisseld. Vanuit de dorpsraad wordt benadrukt dat de herinrichting van de hoek Geysterseweg/ Mgr. Hanssenstraat een onderdeel vormt van een totaal "centrumplan" dat bestaat uit: nieuwbouw wozoco-complex, herinrichting en renovatie dorpsplein, renovatie Mgr. Hanssenstraat eind 1997 gereedgekomen en omgeving kerkgebouw. Het zal iedereen duidelijk zijn dat hierover nog intensief overleg zal plaatsvinden omtrent de financiële consequenties. Zowel dorpsraad als kerkbestuur is hierbij betrokken en natuurlijk de ge meente. Vanwege de historische achtergrond is gekozen voor het her plaatsen van een Mariabeeld van restaurateur/ beeldhouwer Piet van Dongen oud-inwoner uit Oostrum op het plein hoek Geysterseweg. Af gaand op de bezwaarschiften pleiten de indieners voor handhaving van de huidige invulling van het plein. Zij zijn voorstander van plaatsing Mariabeeld in onmiddellijke nabijheid van kerkgebouw als zijnde meer passend in het huidige tijdsbeeld. De dorpsraad is ervan overtuigd dat voor haar plannen een breed draagvlak bestaat onder de inwoners van Oostrum. Wij stellen ons voor na ontvangen reactie van gemeente met geïnteresseerden over de plannen van gedachten te wisselen. Als dorps 5

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 5