Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum van 6 juli 1999. In ons midden is vanavond de heer W. Sassen van de gemeente Venray, die in zijn takenpakket openbare werken heeft en tevens fungeert als coör dinator dorps- en wijkraden. Spreker gaat in op het onderdeel "openbare verlichting In het kader van nieuwe verlichtingsplan zal sprake zijn van een brede aanpak. Tussentijds worden knelpunten meteen in orde gemaakt. Ook bij bv. herbestrating wordt automatisch de openbare verlichting meegeno men. Als voorbeelden in Oostrum geeft hij aan: de Wester Thienweg, de Hatendonkstraat, Witte Vrouwenstraat, Herenpasweg en Geeststraat. Zo zullen op korte termijn de Watermolenstraat en Gildestraat geheel of gedeel telijk aan de beurt komen. Het ziet ernaar uit volgens hr. Sassen dat binnen een maand de ontwerptekening herinrichting en renovatie Dorpsplein gereed is. De dorpsraad en kerkbestuur zullen dan zo spoedig mogelijk uitgenodigd worden voor een eerste gedachtenwisseling. Het ligt uiteraard in de bedoe ling ook de Oostrumse inwoners zo snel mogelijk te informeren. Het plan herinrichting plein hoek Geysterseweg/ Mgr. Hanssenstraat zal bij de ge meente worden ingediend. Vanwege drukke werkzaamheden ziet Peter van Abswoude zich genood zaakt terug te treden als lid van de dorpsraad. In de vacature wordt voorals nog niet voorzien. Geïntereseerden zijn welkom. Op ons verzoek ontvingen wij een opgaaf van de Stg. Wonen Noord- Lim burg welke seniorenwoningen in Oostrum worden aangemerkt als "Eigen Huurwoning Besloten wordt dat secretaris zich zal laten informeren door Wonen Venray omtrent de consequenties. Van de gemeente Venray vernemen wij dat binnenkort een bijeenkomst in Oostrum zal plaatsvinden in het kader van Integraal Veiligheidsbeleid. Dat geldt trouwens voor elk dorp. Onderwerp van bespreking vormde in het kort de herinvoering van het autochtoniteitsbeginsel. Bij enkele leden bestaan twijfels omtrent de wense lijkheid gezien de beperkte tijdsduur dat dit maar van toepassing kan zijn. Wij zullen nog geïnformeerd worden wat onder "autochtoniteit" dient te worden verstaan. De plannen ten aanzien van rioolaansluiting in het buitengebied heeft bin nen de hele gemeente vele vragen opgeroepen. Naar het schijnt is de afbakening particulier/ bedrijf vaag omschreven. Intensief overleg hierover vindt nog plaats via belangenbehartigers. Aan de aanwezigen wordt een exemplaar van de nieuwsbrief TBS Venray uitgereikt. De nieuwbouw vordert gestaag zoals iedereen kan waarnemen. Vergadering neemt met belangstelling kennis van een brief van een inwo ner uit Oostrum omtrent uitgifte bouwkavels. Dit betreft een afschrift van een aan de gemeente verzonden brief. Een voor Oostrum actueel onderwerp dat onze aandacht heeft. 3

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 3