Liessel 5 - Oostrum 5 1-4(1-2) Daar zijn we weer. Na een lange periode van (voetbal)rust staat elk voetbal- dier weer te popelen om te beginnen aan een nieuwe competitie. Ook dit seizoen proberen we U weer op de hoogte te houden van het wel en wee van ons vijfde elftal. De oefencampagne nog snel even gebruiken voor de puntjes op de i en dan ertegenaan voor de punten. Ook Oostrum 5 snakt ook weer naar het begin van de competitie. In de zomerperiode werd afscheid genomen van Henk Holierhoek als leider die vanwege een verhuizing ons ging verlaten. In de persoon van Rick Gielens werd een nieuwe leider gevonden. Vooral voor mensen die al wat langer het voetbal in Oostrum volgen geen onbekende. Ook Peter v. Abswoude (naar de reserve poule) en Ton v. Kessel (een stapje terug) keerden na de zomerstop niet meer terug. Henk Linders en Martien Verstegen werden aangetrokken om dit te compenseren. Al in de eerste wedstrijd van de oefencampagne bleek dat er wat betreft de manier van voetbal niet veel is veranderd. De bal in het eigen bezit is nog steeds een gekoesterd patroon waarmee getracht wordt de tegenstander van het kastje naar de muur te sturen en zodoende gaten in de defensie te creëren. Tegen Liessel lukte dat heel aardig ook omdat deze ploeg zelf wilde voetballen. Gevolg een leuke wedstrijd met ook een aantal fouten bij beide ploegen. Ook enkele goede aanvallen kwamen uit de hoge hoed. Leuk was het dat het eerste doelpunt van Oostrum een produktie was van de nieuwelingen. H. Linders werd op links weggestuurd en bediende M. Verstegen op maat, 0-1. Lang konden we niet genieten want uit een van de volgende tegenaanvallen werd een fout achterin genadeloos afgestraft, 1-1De wedstrijd was tot dan toe in evenwicht qua spel en score. Nu trok Oostrum het initiatief duidelijk naar zich toe. Het was een A. Hogeboom die een goede actie afsloot met een zeer fraai schot in de korte hoek, 1-2. Rust. Na de rust probeerde Liessel het tij te keren maar Oostrum bleef een stuk gevaarlijker dan de thuisploeg. Doordat de gastheren meer risico's namen kreeg de Oostrumse voorhoede meer ruimte en M. Verstegen en H. Hofman profiteerden hiervan optimaal. Zij tilden de stand naar 1/4 wat tevens de eindstand was. Een mooie overwinning die wel moet worden voorzien van wat kanttekeningen. Desalniettemin een goed begin van een pittig seizoen wat betreft de te verwachten tegenstand. Volgende week nog tegen Sint Anthonis 4 en dan staat de seizoenstart in en tegen Blitterswijck op de rol. Dan moeten we klaar zijn. Broeder Newin Raadpleeg te allen tijde het publikatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen 14

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 14