Jeugdclubs houden hun jaarlijkse Sport-Spellendag Rollebol is een begrip geworden, onder de jeugd uit Noordelijk Limburg. Al zestien jaar lang, nemen kinderen deel aan deze grote jeugddag. Deelne mers van toen, horen bij de leiding van nu. leder jaar weer, betekent Rollebol een dag vol sport, spel en vooral veel lol. Zo ook weer op zaterdag 19 juni, als Rollebol '99 plaatsvindt in Castenray. Plaats van handeling is een veldje, tegenover het gemeenschaphuis "De Wis", in de Matthiasstraat. Rollebol was in 1983 'n idee van de toenmalige Stichting Jeugdclubs Lim burg. Eén dag per jaar, waar een aantal jeugdclubs elkaar treffen en de krachten meten. Dit op een speelse en creatieve manier. Zo ontstond Rollebol, waarvan de eerste in 1984 in Lomm gehouden werd. In de jaren daarop, is het technische gedeelte aangepast, de opzet is verder steeds hetzelfde gebleven. Deelname staat open voor jeugdclubs die lid zijn van wat tegenwoordig de Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL) heet. Aan Rollebol'99 doen, naast gastclub SJW Castenray mee: Ador Oostrum, Zonneboei'96 Lomm, Jong Arcen, OJC Hobbits Kessel en de Springplank Venray. Alles bij elkaar zo'n 300 kinderen en ruim 100 begeleiders. Het programma van Rollebol'99 bestaat uit: 18 Zeskampachtige spelen met onder andere: wasschuiven (op een groen zeepzeil), driehoek evenwicht, gatenkaas, waterzuiger, enzovoort. 18 Fancyfair spelletjes zoals: blikgooien, zenuwspiraal, tolspel en waterpis tool schieten. Vossenjacht in de Casselse Bergen, waar men met een huifkar heen wordt gebracht. Rollebol '99 wordt om 10.00 uur van start geschoten door de voorzitter van SJW Castenray, John Versteegen. Deze verricht om 16.30 uur ook de prijsuitreiking, ledereen wordt uitgenodigd, een kijkje te komen nemen. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- AJcrivmnwDAQ voor ieuqdcjmbs uu noord-lmburq Zestiende Rollebol in Castenray

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 21