OqStRuM Jan IV (Janssen) 38e Prins Na eerst afscheid te hebben genomen van het Allemanscafé toog Prins Mar cel met zijn gevolg naar het gemeenschapshuis om af te treden als prins van Oostrum. Hij werd door vorst Bert geprezen om zijn inzet en doorzettingsvermogen tij dens de afgelopen carnaval. Dat Oostrum in zijn sas was met deze prins is het afgelopen seizoen wel gebleken. Er staat echter een nieuw carnavalssei zoen voor de deur en dit betekent voor iedere prins het afscheid. Na het ont nemen van de nodige kledingstukken ging Marcel weer door het leven als Marcel Holtackers. De Aid Aostrumse Prinsen namen de kans om Marcel via een act van drummen en zingen op te nemen in hun midden. Hierna was het nog een uurtje wachten op het bekendmaken van de nieuwe prins 1999. Dit werd gedaan via het nabootsen van een museum. Men had 3 narren van vroeger bereid gevonden om nog eenmaal voor het voetlicht te treden. Achtereenvolgens kwamen op Henk Hendriks, Leo Wilms en Jurgen van Soest. Een andere kamer werd gevuld door 2 voormalige boerenbruidsparen. Het echtpaar de Kleyn en 25 jarig paar Kreutz. Het middenstuk van het podium was voorbehouden aan 3 prinsen die uitge dost waren in oude prinsen tenue's van de carnavalsvereniging. De over gang naar het nieuwe millennium werd uitgebeeld door vier futoristische figu ren die de onherkenbare prins van de toekomst begeleiden. Deze prins van de toekomst las vervolgens de bekendmaking voor. Hoewel iedereen verwachtte dat deze prins van de toekomst de nieuwe prins zou worden, was het een totale verrassing dat een van de futoristische figuren zich ontdeed van zijn kledij en uitgeroepen werd als Prins Jan IV. In het nor male leven Jan Janssen geheten. Zijn vrouw Mien werd via een bloemetje in het feest betrokken. Hierna startte een spontane receptie die overging in een geweldig feest. Om 1.00 uur toog het carnavalsgezelschap naar café-zaal De Karklingel om deze als nieuwe residentie te openen. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 19 STRUM

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 19