geoefend was lukte van geen kanten en Oostrum had ook veel moeite om tot zijn vertrouwde spel te komen. Stormvogels daarentegen speelde het spelletje een stuk slimmer. Het wachtte Oostrum vanuit een gesloten defensie op en speelde met veel mensen achter de bal. Als er dan Oostrums balverlies was (dit gebeurde veel te vaak) werd er direct de spits gezocht. Deze balvaste spits geflankeerd met twee snelle buiten spelers vormden een levensgevaarlijk trio voor de Oostrumse defensie. De beste en tevens enigste kansen in de gehele eerste helft waren voor de gasten. Eerst kon gelegenheidsdoelman H. Achten zijn doel met goede reflexen nog schoon houden. In de 29e minuut had ook hij geen antwoord toen een Stormvogel oog in oog met hem kwam te staan en koel afrondde, 0-1Hier was wel wat ongelukkig uitverdedi gen van Oostrumse zijde aan vooraf gegaan. Nog geen 6 minuten later leek deze zondagmorgen op een drama voor de rood-witten uit te lopen. Een speler van Stormvogels mocht ongehinderd tot de zestien oprukken om vervolgens met een vlammend schot H. Achten weer kansloos te laten. Oostrum leek rijp voor de sloop maar Stormvogels verzuimde dit te doen. In de 41e minuut werd de Stormvogels defensie opgejaagd en de eigen doelman werd door een onrustige verdediger ge passeerd, 1-2. Even was er onrust bij de tot dan toe zekere gasten en toen C.v.d. Hoogenhof op een iets wat fortuinlijke wijze de 2-2 binnenkopte was het rustsignaal voor de gas ten een welkome rustperiode. Onder de thee kreeg de Siebengewaldse ploeg zijn rust weer terug want amper 10 minuten uit de kleedkamer werd Oostrum genade loos en tevens prachtig uitgecounterd wat de 2-3 betekende. Oostrum zette het elf tal om en coach H. Holierhoek liet zijn ploeg meer risico's nemen. In de 69e minuut had dit effect. H. Hofman liet een mooie voorzet los die door de naar voren gediri geerde T.v. Kessel prachtig werd binnen gekopt. Oostrum had weer veerkracht getoond. Stormvogels werd wat vermoeider en Oost rum profiteerde meteen. Na een overtreding op 20 meter van het Stormvogels-doel werd de toegekende vrije trap door G. Künen prachtig in de bovenhoek geschoten. Stormvogels was duidelijk aangeslagen en probeerde dit te corrigeren maar mistte duidelijk nog de kracht om het tij te keren. In de 86e minuut maakte M. Derks aan alle onzekerheid een einde door de 5-3 bin nen te schieten na een van de weinige mooie Oostrumse aanvallen. Dit was tevens het slotakkoord van een spannende maar weinig hoogstaande wedstrijd. De zege was verdiend want Stormvogels verzuimde het karwei af te maken toen het de kan sen ervoor kreeg. Oostrum benutte de kansen om het af te maken wel. Volgende week in het Gelredome voor een echte kraker tegen Vitesse. Afgezien van het feit dat er vandaag weer zeer veel inzet was zal er dan ook wat beter gevoetbald moeten worden om de 3 punten mee naar huis te mogen nemen. Broeder Newin Raadpleeg te allen tijde publikatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen 11

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 11