Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum van 8 december 1998. Het dorpsradenoverleg en gemeente is geïnformeerd omtrent samenstel ling nieuwe dorpsraad. Tot nieuwe penningmeester wordt benoemd: Henk Valckx, van Broekhui- zenstraat 42, 5807 AL Oostrum. Wij ontvingen een uitnodiging met agenda van diverse gemeentelijke com missievergaderingen. Deze zijn geen aanleiding tot het maken van specia le opmerkingen. De dorpsraad zal vertegenwoordigd zijn op de receptie van de harmonie op 13 december i.v.m. behalen Ie prijs op het concours in Veldhoven. Vernomen wordt dat gemeente een deel van de beplanting bij de Oude Watermolen wil ruimen. Afstemming met de bewoners van de bejaarden woningen heeft plaatsgevonden. Grote teleurstelling wordt uitgesproken omtrent de trage gang van zaken bij de totstandkoming van het nieuwe bestemmingsplan. Besloten wordt dat secretaris een schriftelijk verzoek naar de verantwoordelijke wethouder zal sturen met een dringend verzoek om informatie omtrent actuele stand van zaken en vooruitzichten. In genoemde brief zullen wij van onze zorg doen blijken. Verslag wordt gedaan van het dorpsradenoverleg waar onderwerp van be spreking vormde: de C.A.I. i.v.m. de niet -aangeslotenen op de kabel, de kermissen op de kerkdorpen, de woningbouw op de dorpen in 1997 en 1998 en de plannen voor 1999 en 2000. Ten aanzien van de plannen wordt vernomen dat Oostrum ook in de planning is opgenomen. Nu nog de realisatie! Ook de voorgestelde wijziging in de grondprijzen kreeg de no dige aandacht. Begrijpelijk dat wij als dorpsraad Oostrum ook onze visie hierop hebben. In zijn algemeenheid zijn wij voorstander van dezelfde grondprijs voor Venray en kerkdorpen. Een verschil in m2 prijs zal de toe stroom van buitenaf extra bevorderen, waardoor plaatselijke inwoners naar verwachting minder kansen krijgen. Overigens wordt de verhoging van de grondprijs als onevenredig hoog ervaren. Ongetwijfeld zal de politiek hier over nog wel een hartig woordje te zeggen hebben. Met belangstelling vol gen wij de ontwikkelingen. De intocht van sinterklaas verliep naar wens. De belangstelling was groot bij de aankomst van de trein. Ook volgend jaar kunnen wij rekenen op de medewerking van de NS. De jaarlijkse rondgang voor een financiële bijdra ge voor het sinterklaasgebeuren en kerstpakketten voor hoogbejaarden en zieken was wederom een succes. Besloten wordt om in de januarivergade ring een evaluatie te houden van dit jaarlijks terugkerend gebeuren. Wij zullen de Oudervereniging van de Mariabasisschool en de KBO afd. Oos trum uitnodigen om samen met ons hierover van gedachten te wisselen en indien gewenst in te spelen om mogelijke veranderingen in de opzet. 3

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 3