Mijn eerste gedachten toen ik hun geboortekaartjes ontving, waren: die Jan en Henk hebben gedacht (het geboortekaartje van MAX wees daar heel dui delijk op met de afbeelding van een doel met twee spelers: MAX en BOB), we moeten toch weer 'ns gaan zorgen voor 'n versterking van de voetbalclub van Oostrum, dat ze weer wat hoger op de ranglijst komen, want ook mij is de voetbalclub van Oostrum zeer geliefd, maar door al die doopjes op zon dagmiddag (ook heerlijk) kan ik hun wedstrijden jammer genoeg nooit bijwo nen, maar ik volg hun prestaties altijd nauwkeurig in het Oostrums Week blad. Maar dit zijn natuurlijk maar enkele flodders van de pastoor tussendoor. Voor jullie zijn "PIM" en "MAX" natuurlijk veel en veel, veel en meer belangrij ker dan 'n voetbal-ster. Jullie wens en jullie verlangen Jan en Ine, van Henk en Renate, was hemels- graag 'n tweede kind, en dit werd U met liefde geschonken door God, de Schepper van alle leven, 'n kind, 'de heerlijke vrucht van jullie grote, weder zijdse liefde'. Jan en Ine, Henk en Renate, van harte gefeliciteerd met jullie nieuwe grote rijkdom, met PIM en met MAX. Nu aan jullie de goddelijke en heerlijke taak om hen op te voeden voor God. Ik kan U misschien wat helpen met het volgende gebed: Gebed van een vader en moeder; God, laat het niet bij woorden blijven, niet bij een ogenblikje sfeer.... ik kan wel bidden voor mijn kind'ren maar ik weet: U vraagt toch net iets meer! U eist een doelbewust op weg gaan, mij schikkend naar uw Godd'lijk plan, U vraagt om eerlijke bezinning zodat ik duidelijk weten kan waarmee ik mij moet bezig houden als ik mijn kinderen voor zal gaan, en wat de eerste plaats moet hebben in ons op U gericht bestaan. God... leer mij met verstand te leven, en niet maar zo in 't wilde weg, help mij de dingen waar te maken die ik vaak in stilte tot U zeg. Wil met uw Geest mijn pad verlichten en zeg mij hoe ik iopen moet. God laat mij geen mislukking worden, geef mij dat extra beetje moed, dat mij zal helpen om te slagen. Een ievend voorbeeld van uw liefde, dat is het wat ik worden wil. 5

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 5