8. Vaststelling vergaderdata 1999. 9. Intocht Sinterklaas 10. Rondvraag. 11Sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum gecombi neerd met de halfjaarlijkse voorzittersvergadering van 13 oktober j.l. Namens de Stg. Synthese geven mevr. F. Vincken en dhr. B. Verstappen uitleg over het binnen de gemeente Venray op te starten onderzoek:"Waar is de jeugd op de kerkdorpen mee bezig? "Het onderzoek betreft de leef tijdsgroep van 0-25 jaar. De dorpen Oirlo en Oostrum zijn uitgekozen als plaatsen, waarop het onderzoek zich zal richten. Dit is geen toevalligheid, omdat in het kader van "Peelproject" een jeugdonderzoek wordt opgestart in de kernen Ysselsteyn, Leunen en Merselo. Synthese is van plan gesprekken te voeren met bv. OJC Iduna, Mariaba- sisschool en wellicht ook sportverenigingen. Ook voor de niet-georgani- seerde jeugd wil Synthese een gesprekspartner zijn. Om de jongeren be ter te kunnen bereiken wordt gebruik gemaakt van een mobiel onderko men in de vorm van een voormalige rijdende winkel. Hierin is een jongeren- infotheek gevestigd, waar men terecht kan met allerlei soort vragen, die hen bezig houden. Ten aanzien van Oostrum richt het onderzoek zich op: Wat leeft er onder de jongeren? Wat gebeurt er allemaal Waar hangen jonge ren rond? Benadrukt wordt dat Synthese open staat voor de wensen van de jongeren en hierop ook binnen alle redelijkheid wil inspelen. De aandacht wordt gevestigd op de huis aan huis verspreide gemeente krant Venray, Venray Diftar krant en Begroting in één opslag. De vergadering wordt geïnformeerd over de in week 41 te starten werk zaamheden in de straten in Oostrum-Noord:; fase 1 Hatendonkstraat/He- renpasweg; fase 2: Witte Vrouwenstraat/Geeststraat. In week 49 zal vol gens plan alles uitgevoerd zijn. De bewoners van deze straten zijn recht streeks via een voorlichtingsavond door de gemeente en het uitvoerend bedrijf geïnformeerd. Nog dit najaar zal een nieuw driejarig contract worden afgesloten tussen gemeente en kermisexploitanten. Er vinden vooralsnog geen wijzigingen plaats in de huidige opzet. De op dracht aan de kerkdorpen luidt: onderzoek het kermisgebeuren ter plaatse en kom zo mogelijk met initiatieven. In het dorpsradenoverleg kwam o.m. aan de orde de aanleg van parkeer terreinen om de woonstraten te ontlasten van geparkeerde vrachtwagens. De organisatie kan terug zien op een zeer geslaagde Monumentendag in Oostrum in september j.l. De opkomst was bij alle activiteiten aanzienlijk groter dan gebruikelijk on danks het slechte weer. Hier en daar werden aantallen van rond de 300 bezoekers genoemd. Een oprecht woord van dank aan allen, die zich zo 3

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 3