De aandacht wordt gevestigd op het feit dat op 17 juli 1948 het werkcomité Oostrum werd opgericht als voorloper van de huidige dorpsraad. Het DB. zal hierop bij gelegenheid nog terugkomen. B W was ditmaal op bezoek bij het dorpsradenoverleg. De organisatie van de werkbezoeken aan dorps- en wijkraden kreeg ruime aandacht. Besloten werd tot: - aanpassing (verhoging) van de gemeentelijke bijdrage in de vergaderkosten. - uiterlijk 3 weken voor werkbezoek moet de dorpsraad de agendapunten in dienen. Ook de gemeente kan agendapunten toevoegen. - de dorpsraad cq. wijkraad zal de vergadering voorzitten. De dorpsraad is vrij naar behoefte een beroep te doen op derden bv. iemand buiten de dorps raad, Synthese. B W hebben er sterk voor gepleit om de voorzittersfunctie te doen vervullen door de burgemeester of diens plaatsvervanger. De ach terliggende gedachte van dit voorstel was het verloop van de vergadering op enkele plaatsen tijdens het werkbezoek. Het dorpsradenoverleg toonde zich vastbesloten om plaatselijk hieraan zelf invulling te blijven geven. Het onderwerp kermis op de kerkdorpen vormde o.m. onderwerp van bespre king deels door recente uitlatingen in de pers van weth. Driessen. Per saldo bedraagt het negatief exploitatieresultaat op de kerkdorpen 31.000,--. De grotere dorpen Leunen, Oostrum, Ysselsteyn sluiten met een positief saldo; de overige dorpen zijn kostendekkend tot verliesgevend. Venray-centrum daarentegen is winstgevend 80.000,-). Het voorstel van de dorpen om al les in één pot te stoppen vindt geen steun bij B W. Het voorstel stoelt op de gedachte: "Veel kermisbezoekers aan het centrum komen uit de omliggende dorpen en dragen op die manier bij aan het positieve saldo". Dit wordt niet te gengesproken, niettemin wil B W niet meegaan met dit voorstel. Uit de dis cussie komt naar voren: - handhaven kermis op de kerkdorpen. - plaatselijk de mogelijkheden bezien om variatie aan te brengen in de attrac ties; invoering rouleersysteem. - inkorting van de kermis? - de suggestie geen schoolvrij meer voor de basisschool op kermisdagen. Het zal U duidelijk zijn dat nog veel overleg zal moeten plaatsvinden alvorens de nieuwe contracten (afloopdatum 1999) ingaan. Besloten wordt dat de dorpsraad Oostrum zich zal oriënteren bij belanghebbenden zoals: directie Mariabasisschool en ouderraad, OOZO (detailhandel foodsector en horeca). Zoals gebruikelijk kreeg de woningbouw op de kerkdorpen extra aandacht. Gewezen werd op de achterstand in het bouwprogramma. De verantwoorde lijke wethouder ervaart dit vooralsnog niet als verontrustend. In Oostrum zullen drie ondergrondse bakken geplaatst worden: een glasbak (wit en groen glas), een blikbak en een textielbak. Als nieuwe locatie komt in aanmerking: de achterkant van het parkeerterrein grenzend aan de Witte Vrouwenstraat tussen buurtwinkel Pro-Vers en 't Allemanscafé. Bij de gemeente zal worden aangedrongen op uitvoering van achterstallig on- 5

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 5