nieuws Ballonnen-actie In week 27 en 28 kunt u kinderen of leiding aan de deur verwachten, voor de verkoop van ballonnenkaartjes, die we dan gezamelijk oplaten op de Ador- dag 12 juli. Kosten 1,50 per stuk. Hopelijk steunt u ons met deze actie. Ador Oostrum o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 19 Gregoriaans in Venray Gregoriaans steeds meer op de achtergrond. Diverse kerken, zoals de Petrus Banden kerk in Venray, Op zaterdag 27 juni om 19.00 uur verzorgt het Venray's Gregoriaans Koor met hun zang de H. Mis in Oostrum. Uitgevoerd wordt de H. Mis van 29 juni, feestdag van Petrus Paulus. De vaste gezangen wor den zoveel mogelijk op de vertrouwde "volkswijze" gezongen, waarbij U als kerkganger wordt uitgenodigd mee te zingen. Het Gregoriaans is de kerkmuziek zoals die door de eeuwen heen overal in de kerken te horen is ge weest. Het concilie in de jaren '60 heeft de aanzet gegeven om meer in de volkstaal te doen en daardoor raakte het zijn het Gregoriaans wekelijks blijven uitvoeren en hebben zo een bijdrage geleverd aan het levend blijven van deze mooie muziek. Ook bij andere gelegenheden zoals tijdens de muziekfeesten in Merselo. wordt aandacht gegeven aan deze muziek. In Merselo is het een onderdeel van "hoe het was". Door studie van de oude handschriften, met name door de Benedictijnen, zijn er diverse interessante as pecten van het Gregoriaans naar boven gekomen. Er is diepgaand gekeken naar uitspraak en uitvoering. Het resultaat is dat diverse koren, met name in het Limburgse, nu aan het proberen zijn weer dichter bij de oorspronkelijke bedoelde manier van zingen te komen. Uitgangspunt is: "het Gregoriaans is zingend bidden". In het Gregoriaans gaat de tekst voor de muziek en de melodie verstrekt de tekst. In januari van dit jaar is er door de Gregorius vereniging te Roermond een CD uitgebracht met het Ven ray's Gregoriaans Koor en vier andere Limburgse koren. Op de CD worden de meest bekende "vaste ge zangen" uitgevoerd. Het Venray's Gregoriaans Koor opgericht in 1989. is een van deze Limburgse koren dat er naar streeft het Gregoriaans uit te voeren volgens de nieuwe inzichten. Doel is deze uitvoeringen op zoveel mogelijk ver schillende plaatsen te laten horen en zo het Gregoriaans als muziek te behouden. Wij nodigen eenieder die het Gregoriaans een warm hart toedraagt, te komen luisteren naar deze bijzon dere mooie muziek. Dus graag tot zaterdag 27 juni in Oostrum in de H. Mis van 19.00 uur. J. v. Loon secretaris Venray's Gregoriaans Koor Polkastraat 25, 5802 JS Venray

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 19