Derde Lustrum Rollebol in Arcen meer dan 300 kinderen op jaarlijkse spellendag Rollebol '98 vindt op zaterdag 20 juni plaats in Arcen. Rollebol is een doe- dag voor de jeugd. Hierbij komen een aantal spel- en sportonderdelen aan de orde. Dit is wat we kunnen noemen, een uitwisseling tussen verschillende jeugdclubs. Wat het bijzondere aan Rollebol is, is dat dit jeugdfestijn, al 15 jaar gehouden wordt. Een uniek verschijnsel, waar veel initiatieven op dit ge bied, na een aantal jaren uiteenvallen. Rollebol blijft echter ieder jaar, weer de jeugd en haar leiding, trekken. Zo mogen daar de laatste jaren, zo'n 300 kinderen en 100 begeleiders, begroet worden. Rollebol was in 1983, een idee van de toenmalige stichting Jeugdclubs Lim burg. Deze koepelorganisatie, riep in de regio Noord-Limburg een aantal aangesloten jeugdclubs bij elkaar, om te toetsen of er interesse was in een sport- spellendag. Dit resulteerde in een eerste Rollebol in 1984 te Lomm. De opvolger van voornoemde stichting, nam het initiatief over en zo zorgt nu de Verenigde Jeugdclubs Limburg, voor de benodigde begeleiding. Door de jaren heen is de formule hetzelfde gebleven. Dit betekent, drie leef tijdsgroepen en ook drie activiteiten. Deze worden bij toerbeurt door de ver schillende leeftijdsgroepen gespeeld. Ook de plaats, waar Rollebol gehou den wordt wisselt. Iedere deelnemende club, mag zich op toerbeurt gastheer noemen. De kosten worden ook door de clubs zelf gedragen, evenals de or ganisatie. Iedere club neemt een bepaald onderdeel voor haar rekening. Programma Rollebol '98 De drieluik voor dit jaar bestaat uit: Zeskamp met 18 spellen, hierbij: waterwaag, skippyrace (met groene zeep), zwieperdezwiep, WK (WaterKanon) voetbal, WK bal schuiven (op groene zeepmat), toren van Pisa, en meer. Teamspelen: "Ringwerpspel" voor de ouderen en "Strandbal", voor de jongste groep. Survivaltocht, in en rondom een beek. Hierbij zijn 11 spelletjes gepland, met titels als: over de beek (met een ladder), aapje slingeren (met een touw over de beek), natte voeten spel (van blok naar blok), enzovoort. Rollebol '98 wordt om 10.00 uur geopend door de voorzitter van Jong Arcen. 9 DvLixJtLingen ,0478-586117 AJOIVnUltNDAQ VOOR J£UQDCLU3S UI7 NOORD-UflBURQ

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 9