Ruim tien minuten later werd de bal slecht weggewerkt in de achterhoede, vervolgens misschien een overtreding begaan, maar de daaropvolgende voorzet werd met het hoofd doeltreffend afgewerkt (1-2). Kansen waren er daarna nog aan beide zijden, op basis van het spel was een gelijkspel ver diend, op basis van het aantal kansen viel op de overwinning van de gasten niets af te dingen. Volgende week tegen Bieslo zal uit een ander vaatje getapt moeten worden, wil men tot een acceptabel resultaat komen. Spelers, leider en trainer, veel succes en tot zondag. Venray 14 - Oostrum 5 3-2 (2-0) In deze gemeentelijke derby zat bijna alles wat een derby zo kenmerkt. Strijd, mooi weer, goed voetbal en drama. Venray opende beresterk want al in de 4e minuut werkte Venray-spits uit een hoge voorzet in een tijd binnen, 1-0. Oostrum in de vorm van de laatste weken leek rijp voor de slachtbank. Echter dit bleek een misverstand te zijn want Oostrum voetbalde prima mee en kreeg ook de betere kansen. Deze wedstrijd stond dan ook in geen ver houding met wat er de laatste weken vertoond werd. Oostrum zocht en vond vaak de combinatie en bestreed Venray op de juiste wijze. Oostrum-spelers kwamen toch verschillende keren oog in oog met de Venrayse goalie maar deze toonde net als zijn Oostrumse collega dat hij daar niet voor niets staat. Net op het moment dat Oostrum het heft in handen leek te hebben, sloeg Venray toe. Een onoplettendheid in de defensie werd door de Venrayse aan val genadeloos afgestraft, 2-0. Met deze stand werd ook van de thee geno ten. Na de rust wilde Oostrum de zaken recht gaan trekken maar dit pakte verkeerd uit. Venray scoorde uit de eerste de beste counter in de 47e minuut de 3-0. Oostrum stroopte de mouwen nog een keer flink op en trok naar vo ren. Venray zakte terug en kwam in het stuk niet meer voor. In de 66e mi nuut speerde W. Bovend'Eerdt langs de zijlijn en diens voorzet werd door W. v. Dijck in een keer binnen gewerkt, 3-1 .Venray was de kluts duidelijk kwijt want de Oostrumse druk werd als maar groter. In de 79e min. liet W. Bovend'Eerdt weer zijn directe bewaker de hielen zien en deze kon een tref fer alleen nog vermijden door hem binnen de bewuste lijnen te vloeren. E. Broeren verzilverde de pingel en er waren nog 11 minuten om de dik ver diende gelijkmaker op het scorebord te krijgen. Zelfs met tien man (een Oostrum speler viel nog geblesseerd uit en ik wens hem van hieruit van harte beterschap) wist Oostrum de tegenstander met de rug tegen de muur te zetten maar een surprise in de vorm van een punt zat er niet meer in al was de Venrayse paniek soms erg groot. Oostrum had in deze wedstrijd meer verdiend dan het uiteindelijk kreeg maar het vertoonde spel was een enorme opsteker voor de laatste loodjes van dit seizoen. Volgende week uit in Well tegen het plaatselijke EWC en een voor Oostrum 5 ongebruikelijke tijd van 12.45 uur. Alweer een loodzware klus die gezien het veldspel van vandaag toch te klaren moet zijn. 15

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 15